Czy 20 października szkoły zostaną zamknięte? MEN zabrał głos!

Patrycja

Lifestyle

Oct. 12, 2020, 1:55 p.m.

Czy 20 października szkoły zostaną zamknięte? MEN zabrał głos!

W ostatnich dniach padają kolejne rekordy zakażeń, a epidemia koronawirusa nie zwalnia. W Polsce do tej pory zachorowało ponad 130 tysięcy osób. A od ubiegłej soboty nasz kraj znalazł się w żółtej strefie. Wiele osób zastanawia się, co dalej ze szkołami. Czy zostaną zamknięte? Poznaj odpowiedź MEN.

Zdjęcie Czy 20 października szkoły zostaną zamknięte? MEN zabrał głos! #1

Uwaga na fałszywe informacje o koronawirusie

W związku z ostatnim rekordowym wzrostem zachorowań w Polsce, nasz kraj od 10 października znalazł się w żółtej strefie. Oznacza to wprowadzenie dodatkowych obostrzeń dla wszystkich mieszkańców.

Oprócz oficjalnych rządowych restrykcji, w sieci pojawiło się mnóstwo niepotwierdzonych informacji na temat koronawirusa. Uwaga! Część z nich jest fałszywa! Jedną z nich jest informacja o ponownym zamknięciu szkół.

Czy od 20 października szkoły zostaną zamknięte?

W sieci krąży informacja o tym, że od 20 października placówki edukacyjne w Polsce zostaną ponownie zamknięte. Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprzecza i dementuje, jakoby miało do tego dojść.

Zdjęcie Czy 20 października szkoły zostaną zamknięte? MEN zabrał głos! #2

Szkoły będą działać w normalnym trybie

Choć w Polsce do tej pory zachorowało ponad 130 tysięcy osób, a na kwarantannie pozostaje 50 tysięcy uczniów i 7 tysięcy nauczycieli, to MEN uważa, że nie ma potrzeby ponownego zamykania szkół. Ministerstwo podaje, że 99% placówek funkcjonuje w normalnym trybie, a nauczanie zdalne lub mieszane prowadzone jest tylko w 1% placówek.

Duże ogniska koronawirusa w szkołach

Uczniowie, rodzice i nauczyciele są coraz bardziej zaniepokojeni. W szkołach na terenie kraju, codziennie wykrywane są nowe ogniska koronawirusa. Całe klasy, a nawet placówki trafiają na przymusową kwarantannę. W obecnej sytuacji wskazane wydaje się wprowadzenia nauczania zdalnego. Jednak Ministerstwo Edukacji Narodowej jak na razie nie podjęło takiej decyzji. Plotki krążące w sieci są dementowane przez Rząd.

Zdjęcie Czy 20 października szkoły zostaną zamknięte? MEN zabrał głos! #3

Polska w żółtej strefie

Przypomnijmy, że od 10 października cała Polska znalazła się w żółtej strefie. Wiążę się to z wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń i restrykcji dla wszystkich mieszkańców.

Obowiązkowe zasłanianie nosa i ust w miejscach publicznych, zmiany w organizacji imprez masowych, wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych, sportowych i działalność gastronomii, to tylko niektóre z nich. Rząd zapowiada politykę „zero tolerancji dla nieprzestrzegania zasad” w ramach walki z koronawirusem. W celu ochrony przed Covid-19 zaleca zachowywanie dystansu społecznego, noszenie maseczek oraz częstą dezynfekcję rąk.