Dermatol - hit z apteki za 3 złote! Sprawdź na do pomaga

Dermatol - hit z apteki za 3 złote! Sprawdź na do pomaga

Dermatol możemy kupić w każdej aptece. Mała, niepozorna saszetka z żółtym proszkiem będzie kosztowała nas mniej więcej 5 złotych. Kiedy przeczytamy o rozległych właściwościach tego leku, na pewno częściej będziemy po niego sięgać. Pewne jest, że warto mieć go w domowej apteczce.

Zdjęcie Dermatol - hit z apteki za 3 złote! Sprawdź na do pomaga #1Dermatol to zwyczajowa nazwa zasadowego galusanu bizmutawego. Jest to lek w postaci żółtego proszku wykorzystywanego jako zasypka na skórę. Głównie służy jako środek odkażający, ściągający i przeciwzapalny. Jakie jeszcze ma właściwości?Proszek Dermatol nie tylko odkaża skórę, ale także przyspiesza proces gojenia się rany, dzięki czemu zmniejsza ryzyko powstania blizny. Denaturuje on białka na powierzchni skóry, a także błon śluzowych, tworząc w ten sposób nieprzepuszczalną warstwę ochronną. Stosując go, nie dopuścimy więc do ponownego zakażenia rany.

Ponadto Dermatol hamuje drobne krwawienia, działa osuszająco, przeciwzapalnie i ściągająco. Dzięki tym ostatnim właściwościom powoduje także zanikanie obrzęków.

Zdjęcie Dermatol - hit z apteki za 3 złote! Sprawdź na do pomaga #2Do wskazań w przypadku zewnętrznego stosowania Dermatolu możemy zaliczyć stany zapalne skóry, rany sączące, owrzodzenia, otarcia i uszkodzenia naskórka. Przyda się nam zatem po goleniu, gdy obcierają buty, mamy zadziory wokół paznokci, zajady, opryszczkę, a nawet trądzik!Dlaczego wspomniałyśmy o wskazaniach w przypadku stosowania zewnętrznego? Ponieważ proszek ten z powodzeniem można stosować wewnętrznie!To, czego mogłyście nie wiedzieć o Dermatolu to fakt, że można go używać doustnie. Dawniej cieszył się on dużym powodzeniem jako lek przeciwwrzodowy. Stosowany był jako środek przeciwbiegunkowy i osłaniający błonę śluzową żołądka i dwunastnicy. Dzisiaj te właściwości nie są już praktycznie wykorzystywane. Jeśli mamy więc ochotę je przetestować, poradźmy się wcześniej lekarza lub farmaceuty.Jak każdy lek Dermatol również ma swoje działania niepożądane i chociaż są to tylko łagodne podrażnienia i zaczerwienienie skóry w okolicy stosowania to należy stosować go z umiarem!

Patrycja

Polecane