Hit z apteki - Maść z żyworódki na trądzik i nie tylko.

Piotr
Zdrowie
24.08.2018 13:42
Hit z apteki  - Maść z żyworódki na trądzik i nie tylko.

Po raz kolejny udowadniamy, że nie trzeba wydać fortuny, aby kupić naprawdę dobry preparat. Maść z żyworódki to kolejny produkt, za który zapłacimy niewiele, bo około 20 złotych, a który zachwyci nas swoją wszechstronnością działania.

Żyworódka

Maść z żyworódki wytwarzana jest z rośliny, jaką jest Kalanchoe pinnata, czyli Żyworódka pierzasta. Sama roślina pochodzi z Madagaskaru, chociaż spotkamy ją także w innych częściach Ameryki Środkowej, Australii i w Azji. W Polsce natomiast uprawiana jest jako roślina doniczkowa i  spotkamy ją w wielu domach. Żyworódka może okazać się panaceum na różnego rodzaju dolegliwości, ponieważ zawiera wiele cennych składników takich jak witamina C, żelazo, wapń, selen, miedź, potas, rutyna, kwercetyna oraz flawonoidy. Chociaż spektrum działania maści jest szerokie, my skupimy się na jej zastosowaniu w przebiegu trądziku.

Zdjęcie HIT Z APTEKI- MAŚĆ Z ŻYWORÓDKI NA TRĄDZIK #1

Właściwości

Żyworódka wykazuje właściwości przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, a ponadto wspiera układ odpornościowy. Nas interesuje jednak jej działanie przeciwświądowe, antyseptyczne, przeciwzapalne, oczyszczające ściągające, kojące i wyrównujące sebum, dzięki któremu jest przydatna w leczeniu trądziku.

Trądzik

Maść z żyworódki jest przeznaczona do pielęgnacji skóry suchej i mieszanej. Może być stosowana do walki z trądzikiem, a dzięki swoim właściwościom jest skutecznym narzędziem. Przeprowadzone dotąd badania wykazują, że ma ona działanie podobne do maści zawierających antybiotyki. Poza tym, że już po kilku dniach zauważymy, że nasza skóra jest widocznie oczyszczona, to dodatkowo zmniejszy się prawdopodobieństwo, że pojawiaąsię blizny potrądzikowe. Maść z żyworódki przyspieszy regenerację naskórka, zmniejszy zaczerwienienie skóry i obrzęk  w obrębie zmian zapalnych. Kolejną korzyścią wynikającą ze stosowania tego preparatu będzie rozjaśniona, gładka i świetnie nawilżona skóra.

Zdjęcie HIT Z APTEKI- MAŚĆ Z ŻYWORÓDKI NA TRĄDZIK #2

Sposób użycia

Maść można stosować miejscowo na zmiany skórne lub na całą twarz. W przypadku nakładania preparatu miejscowo możemy stosować go nawet 4 razy dziennie. Jeśli jednak nie będziemy się ograniczać do konkretnych obszarów, to nie możemy nakładać maści częściej niż raz dziennie. Z uwagi na swoją ciężką konsystencję będzie ona zapychać pory, jeśli będziemy stosować ją częściej.

Inne zastosowania

Jak na początku wspomnieliśmy, żyworódka ma ma wiele właściwości stąd jej zastosowanie nie ogranicza się jedynie do leczenia trądziku. Doskonale sprawdzi się także w przypadku oparzeń, odleżyn, egzemy i przy trudno gojących się ranach. Maść może być także stosowana wspomagająco w terapii hemoroidów. Szybko uśmierzy dyskomfort związany z reakcją alergiczną, również po ukąszeniach owadów.

 

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną