Białe małżeństwo - na czym polega? Czy można je zawierać w Polsce?

Patrycja
Newsy
28.09.2020 13:45
Białe małżeństwo - na czym polega? Czy można je zawierać w Polsce?

Białe małżeństwo oznacza związek, w którym partnerzy wspólnie decydują się na rezygnację ze stosunków seksualnych. Jakie są przyczyny takich decyzji, na czym polega białe małżeństwo i czy można je oficjalnie zawrzeć w Polsce? Dowiesz się z poniższego artykułu.

Zdjęcie Białe małżeństwo - na czym polega? Czy można je zawszeć w Polsce? #1

Na czym polega białe małżeństwo?

Białe małżeństwo to związek, w którym oboje partnerów dobrowolnie decyduje się na rezygnację ze stosunków seksualnych. Zazwyczaj nie ma to związku z problemami w sferze seksualnej, a raczej jest związane z głęboką religijnością i systemem wartości obojga partnerów.

Jakie są przyczyny białych małżeństw?

Wbrew pozorom w białych małżeństwach żyje sporo osób. Sytuacja ta często dotyczy par, które są głęboko religijne i ze względu na światopogląd i wyznawane wartości chcą żyć w celibacie. Może dotyczyć osób, które nie chcą współżyć ze sobą przed ślubem lub osób starszych, które łączą się w pary ponownie po śmierci z jednego małżonków.

Białe małżeństwo może dotyczyć także osób aseksualnych, które nie odczuwają potrzeb seksualnych. Zdarza się, że może także związane z ukrytym homoseksualizmem jednego z parterów.

Zdjęcie Białe małżeństwo - na czym polega? Czy można je zawszeć w Polsce? #2

Czy białe małżeństw może być oficjalnie zawarte w Polsce?

Białe małżeństwo nie oznacza oficjalnego związku małżeńskiego, a najczęściej dobrowolną relację dwojga ludzi. Nie może być oficjalnie zawarte w urzędzie, czy kościele. Jeśli partnerzy chcą zachować czystość do ślubu, mogą złożyć przyrzeczenie przed Bogiem. Natomiast po ślubie, zgodnie z nauką kościoła powinni współżyć w celu prokreacji i posiadania potomstwa.

Czy białe małżeństwa mogą być szczęśliwe?

Relacja obojga partnerów, którzy świadomie i dobrowolnie decydują się na stworzenie związku bez seksu, może być udana i szczęśliwa. Jeśli wstępują w nią bez przymusu i z własnej woli, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyli dobrze funkcjonujący związek. Poza namiętnością, na miłość składa się także intymność i zaangażowanie partnerów. Zatem jeśli te cechy będą spełnione, ich związek może być trwały i szczęśliwy.

Zdjęcie Białe małżeństwo - na czym polega? Czy można je zawszeć w Polsce? #3

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną