Eurowizja Junior 2020. Wyłoniono naszą reprezentantkę! Czy dorówna Viki?

Eurowizja Junior 2020. Wyłoniono naszą reprezentantkę! Czy dorówna Viki?

Media obiegła informacja o tym, że wyłoniono reprezentantkę Polski w Eurowizji Junior 2020. Konkurs tym razem odbędzie się w Warszawie. Nasza reprezentantka została zwyciężczynią konkursu na reprezentanta Eurowizji przeprowadzonym przez programie “Szansa na sukces”. Dziewczynka ma dopiero 10 lat.

Reprezentacja Polski w Eurowizji Junior 2020

Na ostatnim etapie konkursu, w którym wzięło udział łącznie 21 kandydatów, zostały 3 dziewczynki: Lena Marzec, Agata Serwin i Alicja Tracz. Lena zaśpiewała między innymi hit Viki Gabor “Superhero”, Agata postanowiła na "Can't Stop the Feeling!" Justina Timberlake'a, a Alicja wykonała piosenkę “Mam tę moc” ze znanego filmu “Kraina Lodu”.

Zwyciężczynią została najmłodsza uczestniczka, czyli dziesięcioletnia Alicja Tracz. O jej wygranej zadecydowali widzowie poprzez głosowanie SMS oraz werdykt Jury.

Viki Gabor, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019 kibicowała uczestnikom konkursu. Dała im również ważną radę “żeby się nie stresować, bo to przede wszystkim przygoda”.

Kim jest Alicja Tracz?

Alicja Tracz ma dziesięć lat, niewątpliwy talent i pochodzi spod Janowa Lubelskiego. Jej hobby jest taniec i rysowanie. Ma też starszą siostrę Olę, której pasją również jest śpiewanie.

Udział w “Szansie na sukces” i nadchodzący udział w “Eurowizji Junior” to nie jedyne konkursy piosenki, w których dziesięciolatka brała udział. Okazuje się, że Alicja występowała również na Malcie, w Bułgarii i we Włoszech, gdzie również jej talent doceniano i nagradzano.

Eurowizja Junior 2020 odbędzie w Polsce

Eurowizja odbędzie się w Warszawie już w niedzielę 29 listopada. Organizatorem wydarzenia po raz drugi będzie Telewizja Polska wraz z Europejską Unią Nadawców. W konkursie wezmą udział młodzi wokaliści wyłonieni z 13 krajów. Konkurs tym razem odbędzie się pod hasłem “Move the world” - “porusz świat”.

Agnieszka

Polecane