Mąka ziemniaczana - poznaj jej niezwykłe ZASTOSOWANIA!


                    Mąka ziemniaczana - poznaj jej niezwykłe ZASTOSOWANIA!
16Paź

Mąką ziemniaczana kojarzy nam się głównie z kluskami śląskimi, czyli generalnie z kuchnią i pieczeniem, jednak nie zdajemy sobie sprawy, jak pożyteczna może ona być w innych obszarach życia. Do czego jeszcze można użyć mąki ziemniaczanej? Poznaj 5 ciekawych zastosowań.

Zdjęcie Mąka ziemniaczana - poznaj jej niezwykłe ZASTOSOWANIA! #1

Mąka na poparzenia i otarcia

Mąka ziemniaczana jest w stanie złagodzić poparzenia skórne. Wystarczy nałożyć ją na obolałe miejsce. Metoda ta jest bardzo dobra po długich kąpielach słonecznych. Dodatkowo, jeśli masz przetarcia na skórze, mąka również jest w stanie złagodzić ból, pieczenie czy swędzenie.

Mąka na pryszcze

Niewiele osób o tym wie, ale ziemniaki potrafią pomóc nam w walce z trądzikiem. Wymieszaj odrobinę mąki ziemniaczanej z ciepłą wodą i nałóż na twarz. Po 15 minutach zmyj. Czynność tą powtarzaj raz w tygodniu. Twoja skóra będzie Ci wdzięczna. Oprócz pryszczy metoda ta będzie skuteczna przy wysypce i podrażnieniach.

Zdjęcie Mąka ziemniaczana - poznaj jej niezwykłe ZASTOSOWANIA! #2

Mąka ziemniaczana do maseczki

Właściwości mąki ziemniaczanej możemy z powodzeniem użyć przy pielęgnacji naszej urody. Mąka może być dodatkiem do maseczki, zmieszaj ją z oliwą i białkiem. Skrobia zawarta w mące zadziała jako zagęszczacz do Twojej maseczki, a do tego wygładzi i rozjaśni cerę.

Mąka ziemniaczana na włosy

Czy znacie taki produkt jak suchy szampon? Już więcej nie musicie go kupować. Wystarczy, że macie w domu mąkę ziemniaczaną. Rozprowadź mąkę na tłuste włosy, odczekaj chwilę i wyczesz ją. Proszek wchłonie tłuszcz i natychmiastowo odświeży Twoją fryzurę.

Mąka do prania

Mąka ziemniaczana świetnie sprawdzi się przy praniu ubrań z delikatnej wełny lub angory. Tkaninę posypujemy mąka i wygniatamy. Robimy to kilka razy, aż mąka będzie zupełnie czysta. Później wystarczy wytrzepać ubranie z jej resztek.

Jak widać mąkę ziemniaczaną możemy wykorzystywać nie tylko w naszej kuchni. Mąka ziemniaczana należy do lekkostrawnych węglowodanów, więc jeśli zależy Ci na zdrowym odżywianiu warto włączyć ją do swojego jadłospisu.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja