5 błędów żon, przez które mężowie mają ich dość

Katarzyna
Newsy
23.09.2020 8:33
5 błędów żon, przez które mężowie mają ich dość

Początki związków są zawsze romantyczne, zaskakujące i pełne emocji. Pary spędzają ze sobą oraz więcej czasu i poznają się wzajemnie. Dzięki temu po jakimś czasie podejmują decyzję o ślubie i mają nadzieję, że bajka ta będzie trwała nadal. Istnieje jednak kilka ważnych kwestii, które mogą zaburzyć funkcjonowanie związku i sprawić, że nie będzie już tak pięknie i bajkowo. Poznajcie kilka ważnych błędów, jakie popełniają „świeże” żony w stosunku do swoich „świeżych” mężów.

Zdjęcie 5 błędów żon, przez które mężowie mają ich dość #1


Gól głowy

Najbardziej znana damska wymówka przed współżyciem to „dzisiaj nie kochanie boli mnie głowa”. Argument ten jest używany nagminnie i żaden facet nie lubi go słuchać. Wiadomo, że nie samym życiem seksualnym żyją młodzi małżonkowie, jednak jest to ważny aspekt ich życia. Warto więc od czasu do czasu „użyć” innych argumentów lub sprawić, aby współżycie nie było tylko przykrą codziennością a pogłębianiem wspólnej więzi.

Nakazy

Podział obowiązków w związku jest ważny, ale nie należy wyznaczać ich tylko jednej stronie. Mężowie nie chcą być zarzucani obowiązkami, gdzie z nakazami nie mogą polemizować. Spędzanie wieczorów od czasu do czasu w gronie znajomych nie jest czymś złym, tylko pokazuje, że para ma do siebie zaufanie i prawo do spędzania czasu nie tylko w swoim towarzystwie.

Zdjęcie 5 błędów żon, przez które mężowie mają ich dość #2
Ciągła krytyka

Krytyka potrafi mocno podciąć skrzydła, szczególnie jeśli jest, wypowiada przez osobę, która raczej powinna nam wspierać. Krytykowanie męża może sprawić, że będzie on jeszcze bardziej niechętny do podejmowania dalszych działań. Spowoduje to, że nie będzie chciał nić zrobić, ponieważ będzie wiedział, że i tak zostanie skrytykowany.

Narzekanie

Nikt z nas nie lubi słuchać narzekania innych, mimo że jesteśmy podobno narodem lubiącym narzekać. Podział obowiązków i wywiązywanie się z nich jest w małżeństwie bardzo ważne. Młode małżonki często narzekają, na swoich mężów, przez co oni mają jeszcze mniej zapału do ich wykonywania. Ważne jest, aby raczej chwalić facetów za wykonane zadania, niż narzekać, że czegoś nie zrobili. Ciągłe narzekanie i wypominanie nie jest budujące i zachęcające do wykonywania innych obowiązków.

Zdjęcie 5 błędów żon, przez które mężowie mają ich dość #3

Porównania

Nie należy porównywać swojego męża do mężów koleżanek czy znajomych, ponieważ nigdy nie przynosi to nic dobrego. Mężowie, jak i żony nie lubią być przedmiotem porównań, które raczej nie są budujące. Najlepiej jest wszelkie problemy i nieścisłości rozwiązywać w związku, a nie wywlekać je na zewnątrz.


Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną