Jak się pozbyć lwiej zmarszczki? Sprawdzone sposoby!

Katarzyna
Zdrowie
25.09.2020 8:01
Jak się pozbyć lwiej zmarszczki? Sprawdzone sposoby!

Każdy z nas chce zawsze ładnie i młodo wyglądać. Jednak z biegiem czasu naszej skórze brakuje kolagenu i pojawiają się na niej zmarszczki. Niektóre pojawiają się wcześniej a niektóre później. Lwia zmarszczka to jedna z tych, które mogą się pojawić nawet w okolicy 30 roku życia. Gdzie się pojawia? Jak się jej pozbyć? Sprawdźcie!

Zdjęcie Jak się pozbyć lwiej zmarszczki? Sprawdzone sposoby! #1


Powstawanie zmarszczek

Zmarszczki na twarzy pojawiają się poprzez brak odpowiedniej ilości kolagenu w skórze. Skóra traci wtedy jędrność i nie jest już tak sprężysta.

Na początku zmarszczki są płytkie, jednak z biegiem czasu się pogłębiają i coraz trudniej jest je wygładzić. Lwia zmarszczka pojawia się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn w okolicy 30 roku życia i znajduje się ona pomiędzy brwiami.


Przyczyny lwiej zmarszczki

Może do niej doprowadzić ekspresyjne okazywanie emocji lub częste zdenerwowanie. Wpływ na szybkość jej powstawania mają też uwarunkowania genetyczne, sposób, w jaki dbamy o cerę oraz tryb naszego życia. Jeśli żyjemy w ciągłym stresie, to może to przyśpieszyć pojawienie się bruzdy między brwiami.

Nawet nieodpowiednia pozycja spania (na boku) powoduje, że głowa i skóra twarzy układa się w taki sposób, że sama tworzy lwią zmarszczkę.


Mniej emocji

Najczęstszym powodem powstawania lwiej zmarszczki jest marszczenie czoła i brwi. Robimy tak, gdy się martwimy, intensywnie myślimy lub denerwujemy. Jednym ze sposób jej zmniejszenia jest większe panowanie nad okazywanymi emocjami i ograniczenie mimiki twarzy.


Joga twarzy

Zniwelować lub opóźnić jej powstawanie pomoże również joga twarzy. Wystarczy, że palec wskazujący i środkowy przyłożymy do zewnętrznych końcówek brwi i będziemy nimi lekko rozciągać skórę na boki. Takie "naciągnięcie" powinno trwać około 10 sekund. Ćwiczenie to można wykonywać w wolnej chwili i jest ono bardzo proste.

Zdjęcie Jak się pozbyć lwiej zmarszczki? Sprawdzone sposoby! #2

Masaż twarzy

Innym skutecznym i prostym ćwiczeniem przeciw lwiej zmarszczce jest masaż skóry między brwiami. Wystarczy, że palcem wskazującym i środkowym będziemy lekko masować to miejsce kolistymi ruchami.

Do masażu można wykorzystać krem nawilżający lub ujędrniający, który dodatkowo dostarczy skórze kolagenu. Zmarszczka się wtedy spłyci a skóra ujędrni.

Kremy przeciwzmarszczkowe

Na lwią zmarszczkę można również zastosować kremy przeciwzmarszczkowe. Preparaty te są bogate w kolagen, witaminę c, retinol i kwas hialuronowy. Składniki te działają ujędrniająco i pomagają naprawić włókna kolagenowe, które odpowiadają za powstawanie zmarszczek.

Kremy z algami morskimi natomiast, pozwalają na wypełnienie ubytków w naskórku i pobudzają komórki do wytwarzania kolagenu.

Zdjęcie Jak się pozbyć lwiej zmarszczki? Sprawdzone sposoby! #3Medycyna estetyczna

Jeśli lwia zmarszczka bardzo nam już przeszkadza i chcemy się jej szybko pozbyć, wtedy z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. Możemy wtedy zdecydować się na botoks lub kwas hialuronowy.

Pierwsza metoda polega na wstrzyknięciu botoksu w miejsce między brwiami, przez co dochodzi do osłabnięcia skurczów mięśni, a nasza mimika twarzy jest wtedy słabsza. Kwas hialuronowy natomiast wygładza powstałą zmarszczkę bez zmniejszania mimiki twarzy.

Maseczki z ryżu

Na lwią zmarszczkę pomoże również prosta maseczka z ryżu, którą możemy wykonać sami w domu. Do jej przygotowania potrzebujemy:


- 3 łyżki ugotowanego ryżu,
- 1 łyżkę miodu,
- 1 łyżkę ciepłego mleka.Wszystkie składniki ze sobą mieszamy i nakładamy na twarz. Maseczka powinna pozostać na twarzy na około 20 minut, a po tym czasie należy ją zmyć ciepłą wodą. Aby dała ona widoczne efekty, powinna być stosowana przynajmniej raz w tygodniu.Zdjęcie Jak się pozbyć lwiej zmarszczki? Sprawdzone sposoby! #4

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną