Jak zmniejszyć widoczność zmarszczek na czole?

Katarzyna
Uroda
10.09.2020 18:22
Jak zmniejszyć widoczność zmarszczek na czole?

Zmarszczki na czole pojawiają się dość wcześnie, bo już w okolicach 25 roku życia. Na początku są na tyle świeże, że można je łatwo zniwelować. Te, które są już statyczne, czyli starsze są już bardziej widoczne i trwalsze. Poznajcie przyczyny ich powstawania oraz domowe sposoby na ich zniwelowanie.

Zdjęcie Jak zmniejszyć widoczność zmarszczek na czole? #1


Geneza zmarszczek

Zmarszczki pojawiają się na twarzy z biegiem czasu. Dzieje się tak, ponieważ z wiekiem, skóra produkuje coraz mniej elastyny oraz kolagenu, które odpowiadają za jędrność i napięcie skóry. Zbyt częste i długie przebywanie na słońcu również wspomaga pojawianie się zmarszczek. Nie odpowiednia dieta czy genetyka również mają znaczący wpływ na pojawianie się zmarszczek. Dzielą się one na dwie grupy, czyli zmarszczki statyczne i dynamiczne (mimiczne). Pierwsze pojawiają się na twarzy nawet, wtedy gdy nie robimy min. Są trwałymi śladami w przeciwieństwie do zmarszczek dynamicznych, które pojawiają się w związku z naszą mimiką twarzy. Zmarszczki mimiczne z biegiem czasu zamieniają się w statyczne i są bardziej widoczne i trwałe. Zmarszczki mogą występować w formie pionowej (np. między brwiami) lub poziomej (np. w kącikach oczu).


Produkty antyzmarszczkowe

Wraz z upływem czasu skóra traci jędrność i elastyczność. Dlatego ważne jest, aby stosować odpowiednią pielęgnację skóry i chronić ją przed słońcem. W walce ze zmarszczkami pomogą kosmetyki z przeciwutleniaczeami, ceramidami, kwas hialuronowym oraz retinolem. Produkty te pobudzą skórę do produkcji kolagenu oraz wygładzą zmarszczki i zmniejszą przebarwienia. Przed rozpoczęciem kuracji antyzmarszczkowej należy zasięgnąć opinii dermatologa, który krem będzie dla nas odpowiedni. Odpowiednio dobrane kosmetyki pozwolą ujędrnić skórę i spłycić zmarszczki.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy ma za zadanie ujędrnić skórę i ja wygładzić. Świetnie radzi sobie ze zmarszczkami, ponieważ jest w stanie je spłycić i wypełnić. Można go przyjmować w formie tabletek lub stosować w formie kremu. Znane są również zabiegi z ostrzykiwania twarzy kwasem hialuronowym.

Zdjęcie Jak zmniejszyć widoczność zmarszczek na czole? #2

Witamina C i filtry

Bardzo ważne jest stosowanie kosmetyków z witaminą C. Dzięki temu skóra staje się rozjaśniona i nawilżona. Kremy z filtrem natomiast pozwalają ochronić skórę przed promieniami słonecznymi, które ją wysuszają. Sucha skóra staje się wtedy bardziej zwiotczała i częściej pojawiają się na niej przebarwienia. Ochrona przed słońcem w postaci okularów przeciwsłonecznych zmniejszy ryzyko powstawania tzw. kurzych łapek w kącikach oczu, ponieważ nie będziemy ich tak często mrużyć.

Zdjęcie Jak zmniejszyć widoczność zmarszczek na czole? #3

Kosmetyki z peptydami

Produkty zawierające w swoim składzie peptydy również są pomocne w walce ze zmarszczkami. Składnik ten skutecznie zmniejsza widoczność zmarszczek pojawiających się m.in. na czole. Dzieje się tak, ponieważ pobudza on skórę do produkcji kolagenu. Dodatkowo kosmetyki z tym składnikiem bardzo dobrze nawilżają skórę.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną