Pozbądź się lwiej zmarszczki domowymi sposobami – co zrobić, aby pożegnać problem?

Emila
Uroda
27.11.2019 23:28
Pozbądź się lwiej zmarszczki domowymi sposobami – co zrobić, aby pożegnać problem?

Czy wiesz, gdzie znajduje się lwia zmarszczka? Jest to bruzda umiejscowiona między brwiami. Zaczyna być widoczna mniej więcej w wieku 30 lat. Pierwsze ślady mogą być jednak widoczne, mając nawet ponad 20 lat. Jak możemy poradzić sobie zatem z tym problemem? Poznaj domowe sposoby na lwie zmarszczki!

Zdjęcie Pozbądź się lwiej zmarszczki domowymi sposobami – co zrobić, aby pożegnać problem? #1

Lwie zmarszczki

Jest to efekt marszczenia brwi i w zależności od osoby, tak też te zmarszczki będą bardziej lub mniej widoczne. Największy problem z lwimi zmarszczkami mają jednak osoby, które posiadają bardzo mimiczną twarz.

Oczywiście wszystko jest zależne od człowieka. Niektórzy swoją pierwszą bruzdę wskazującą na lwie zmarszczki mogą już zobaczyć, mając zaledwie ponad 20 lat. Inni natomiast mogą nie mieć żadnych śladów, mimo że znajdują się przed 40.

Od czego jeszcze zależą lwie zmarszczki?

Wbrew pozorom zmarszczki nie są jedynie efektem starzenia. W przypadku lwiej zmarszczki może być to zależne od sposobu odżywiania się, mimiki twarzy, dbania o cerę, a nawet pozycji spania. Śpiąc na którymś z boku, nasze ciało opada. To natomiast wywołuje nacisk jednej ze stron twarzy, co doprowadza do pogłębiania się zmarszczki.

Dodatkowo jest to zwykły efekt pracy naszego czoła. Marszczymy je, będąc zdenerwowanym, zmartwionym, czy zamyślonym. To nie jest coś, co robimy specjalnie, a więc nie potrafimy tego kontrolować. Takie działanie również jednak prowadzi do pogłębiania się lwich zmarszczek.

Możemy jednak mieć wpływ na spowolnienie ich pogłębiania się. Poznaj domowe sposoby, które pomogą ci w walce z lwimi zmarszczkami.

Odpowiednia pozycja spania

Jak już wcześniej zostało wspomniane, spanie na boku sprawia opadanie ciała. Aby zatem pozbyć się lwich zmarszczek, to musimy nauczyć się spać na plecach. Wtedy nasze ciało będzie opadać równomiernie po obu stronach, a to spowoduje naciągnięcie się twarzy.

Odpowiednie odżywianie

Przede wszystkim należy odstawić wszelkie śmieciowe jedzenie. Chipsy, batoniki, fast foody i inne niezdrowe produkty powinny odejść w zapomnienie. Musimy natomiast skupić się na warzywach, owocach oraz mięsie. Potrzebujemy zatem dużo witamin, minerałów i białka. Nie zapominaj również o odpowiedniej ilości wody. Nawodnienie organizmu jest bardzo ważne.

Masaż

Ten sposób wystarczy wykonać tuż przed snem i zajmie nam zaledwie kilkadziesiąt sekund. Wystarczy, że wykonamy dwa ćwiczenia:

1) Ustaw palce wskazujące na lwiej zmarszczce i powoli przeciągaj wzdłuż brwi do strony zewnętrznej. Możesz przy tym wykonywać ruchy masujące w postaci delikatnych zaokrąglonych ruchów.

2) Ustaw palce wskazujące i środkowe po zewnętrznej stronie brwi i naciągnij je do momentu, aż poczujesz naciągnięcie na lwiej zmarszczce. Odczekaj 10 sekund i puść. Gotowe!

Zdjęcie Pozbądź się lwiej zmarszczki domowymi sposobami – co zrobić, aby pożegnać problem? #2

Maseczki nawilżające

Nawilżona cera jest bardzo ważnym elementem przy walce ze zmarszczkami. Sucha skóra jeszcze bardziej działa na naszą niekorzyść. Do takiego zabiegu można użyć zwykłych produktów jak jogurt naturalny lub ogórek.

Nie zapomnij okularów przeciwsłonecznych

W lecie lub słoneczne dni zawsze warto jest mieć przy sobie okulary przeciwsłoneczne. Promienie zwyczajnie rażą nas w oczy, a więc starając się cokolwiek zobaczyć, przymrużamy swoje powieki jednocześnie marszcząc brwi. Okulary natomiast pozwolą nam uniknąć tego problemu.

Lwia zmarszczka nie jest całkowicie do usunięcia. W końcu nasze ciało nieustannie się starzeje. Chyba, że zdecydujemy się na specjalistyczne zabiegi. Możemy jednak spowolnić pogłębianie się zmarszczek poprzez proste domowe sposoby.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną