Allegro wprowadza zmiany! Wielkie ułatwienie dla klientów!

Allegro wprowadza zmiany! Wielkie ułatwienie dla klientów!

Pandemia nauczyła nas, że wiele spraw możemy załatwić z domu. Zakupy, opłacanie rachunków, wizytę u lekarza czy pracę możemy wykonywać zdalnie. Dzięki temu oszczędzamy czas, którym musielibyśmy poświęcić na dojazd czy wybór produktów. Koronawirus przewartościował nasze życie, które bezpowrotnie się zmieniło. Jak ludzie musieli przystosować się do nowych warunków, tak i sklepy musiały przystosować się do nowych wymogów klientów. Jeden z największych portali sprzedażowych również wprowadza duże zmiany.


Zdjęcie Allegro wprowadza zmiany! Wielkie ułatwienie dla klientów! #1


Zakupy online

Allegro to platforma, na której wiele osób robi zakupy. Jest tam wiele produktów i wielu sprzedawców, którzy oferują konkurencyjne ceny w stosunku do stacjonarnych sprzedawców. Portal ten również co jakiś czas się zmienia, aby jak najlepiej dostosować się do wymagań klientów. Jest on na bieżąco aktualizowany i codziennie przybywa tam sprzedawców, którzy powiększają pulę ofert o swoje produkty.

Najważniejsze cechy

Kupując przez Internet, klienci najbardziej zwracają uwagę na cenę produktu, jego jakość oraz czas i cenę dostawy. Jakiś czas temu Allegro wprowadziło program lojalnościowy Smart, który pozwala klientom na darmową dostawę.

Klient może wykupić darmowe dostawy produktów za jedyne 49 zł rocznie. Przy zakupach produktów za minimum 40 zł od jednego sprzedawcy, który należy do programu Smart, nie zapłaci on wtedy nic za ich dostawę. Dla osób, które kupują sporo przez ten serwis, jest to duże ułatwienie.

Zdjęcie Allegro wprowadza zmiany! Wielkie ułatwienie dla klientów! #2

Dodatkowa opcja na Allegro

Allegro poszło jednak o krok dalej i postanowiło jeszcze bardziej ułatwić klientom wybór produktów. Teraz przy każdym z nich widnieje adnotacja, ile będzie wynosił przewidywany czas ich dostawy.

Jest to również jeden z filtrów, według którego możemy posegregować wyszukane produkty. Jak się okazuje, na Allegro jest prawie 66 mln produktów, które mogą do nas dojść w przeciągu 2 dni. Przewidywany i szybki czas dostawy danego produktu na pewno go uatrakcyjni i podniesie jego sprzedaż.


Konkretne informacje o dostawie

Produkty zostały teraz podzielone również ze względu na przewidywany czas ich dostawy. Obok każdej z niej widnieje odpowiednia adnotacja tj. "dostawa dzisiaj", "dostawa jutro" lub "dostawa pojutrze". Jak się okazuje, opisy te są widoczne dla klienta w każdym momencie robienia zakupów od przeglądania list ofert, na stronie oferty oraz w podsumowaniu zakupów, a także w zakładce "Moje zakupy".

Katarzyna

Polecane