Obalamy mity na temat ciąży!

Patrycja
Ciąża
20.07.2020 19:11
Obalamy mity na temat ciąży!

Istnieje całe mnóstwo mitów na temat ciąży i rozwoju oraz zdrowia dziecka. Przesądy, cudowne metody, porady od mam, babć i ciotek mogą nieźle namieszać w głowie przyszłej mamie. Poniżej obalamy najpopularniejsze ciążowe mity!

Zdjęcie Obalamy mity na temat ciąży! #1

Farbowanie włosów

W trakcie ciąży nie powinnaś odwiedzać fryzjera, żeby podcinać lub farbować włosy? To mit, który krąży wśród przyszłych mam, już od dawna. Dbanie o fryzurę, a nawet zmiana koloru włosów nie stanowi zagrożenia ani dla Ciebie, ani dziecka. Wystarczy, że wybierzesz bezpieczne, sprawdzone farby bez amoniaku i oddasz się w ręce profesjonalisty.

Wygląd w trakcie ciąży

Promienny i świetlisty wygląd przyszłej mamy, oznacza że spodziewa się chłopca, a problemy ze skórą wskazują na dziewczynkę? To mit! Hormony decydują o wyglądzie naszej cery i skóry w trakcie ciąży, płeć dziecka nie ma na to żadnego wpływu.

Kształt brzucha a płeć dziecka

Kolejnym często powtarzanym mitem jest to, jak kształt brzucha określa płeć dziecka. Spiczasty brzuch ma oznaczać dziewczynkę, a okrągły chłopca. Nie jest to prawdą! Na kształt i rozmiar brzucha wpływa wiele czynników, takich jak ułożenie dziecka, napięcie mięśni i macicy. Ale na pewno nie należy do nich płeć naszego potomka.

Zdjęcie Obalamy mity na temat ciąży! #2

Spanie na boku

Podczas ciąży trzeba spać na boku. Nie jest to do końca prawda. Na początku ciąży, gdy brzuszek jest niewielki śpij, tak jak Ci wygodnie: na boku, na plecach lub na brzuchu. Gdy będzie większy, najwygodniej będzie Ci się spało na boku, ponieważ wtedy nie będzie uciskał miednicy. Warto zaopatrzyć się w specjalną poduszkę do spania, w kształcie litery C, która zapewni komfort snu.

Zdjęcie Obalamy mity na temat ciąży! #3

Niewielka ilość alkoholu nie szkodzi

Lampka wina czy małe piwo nie zaszkodzą dziecku? To nieprawda! Każda, nawet niewielka ilość alkoholu spożywanego w trakcie ciąży, negatywnie wpływa na rozwój płodu i może doprowadzić do ciężkich zaburzeń, a nawet ciężkiej choroby: FAS- Alkoholowego Zespołu Płodowego.

Zdjęcie Obalamy mity na temat ciąży! #4

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną