Lifestyle

Czy warto przyjaźnić się z eks?

Patrycja

Aug. 10, 2020, 7:25 p.m.

Czy warto przyjaźnić się z eks?

Czy przyjaźń z byłym partnerem po rozstaniu jest możliwa? Czy warto utrzymywać kontakt i pomimo rozstania, wciąż się przyjaźnić? Poznaj wady i zalety przyjaźni z eks. Dowiedz się, czy to dobre rozwiązanie dla Ciebie.

Zdjęcie Czy warto przyjaźnić się z eks? #1

Wady i zalety przyjaźni z eks

Przyjaźń po rozstaniu jest możliwa, choć nie zdarza się często. Jeśli chcesz zachować dobre kontakty z byłym i po rozpadzie związku, przejść w przyjacielską relację, koniecznie zastanów się nad wadami i zaletami takiego rozwiązania. Nie zawsze jest to dobry pomysł!

Zalety przyjaźni z eks

Świetnie się rozumiecie

Bardzo dobrze się znacie i świetnie się dogadywaliście w czasie związku. Macie mnóstwo wspólnych tematów i zainteresowań, lubicie spędzać razem czas. Lubiliście się już przed tym, zanim zostaliście parą. Jeśli rozstaliście się pokojowo i bez negatywnych emocji, przyjaźń może się udać.

Zdjęcie Czy warto przyjaźnić się z eks? #2

Wspólne dziecko

Jeśli macie wspólne dzieci, utrzymywanie poprawnych relacji, bardzo wam pomoże w ich wychowaniu. Akceptacja nowego, osobnego życia i partnerów, pomoże w dzieleniu opieki nad waszym potomstwem. Jeśli rozstaliście się w zgodzie, nie żywicie do siebie złych emocji, warto zachować przyjacielskie relacje.

Wady przyjaźni z eks

Były partner traktuje Cię jako opcję rezerwową

Eks może chcieć się z Tobą przyjaźnić w konkretnym celu. Na przykład w razie wypadku, gdyby nie wyszło mu z nową partnerką. Zwłaszcza, jeśli byliście do siebie dopasowani i układało wam się w sprawach łóżkowych, takie rozwiązanie może być mu na rękę. Zastanów się, czy tego chcesz od waszej relacji.

Zdjęcie Czy warto przyjaźnić się z eks? #3

Ciężko pogodzić się z rozstaniem

Po rozstaniu niektórzy szybko do siebie do chodzą, a inni przez długie miesiące cierpią, tęsknią i rozpamiętują wspólne chwile. Zastanów się, czy Twoje uczucia wygasły i czy będziesz w stanie traktować swojego byłego wyłącznie jako znajomego. Jeśli nie jesteś tego pewna, lepiej całkiem się odetnij i daj sobie czas na ochłonięcie.

Zazdrość obecnego partnera o relację z eks

Twój obecny partner może być zazdrosny o poprzedni związek. Może czuć się zraniony, przygnębiony lub zły ze względu na to, że wciąż utrzymujesz kontakty z eks. Jeśli zależy Ci na obecnym partnerze i widzisz, że taka relacja rani jego uczucia, lepiej odpuść. Skup się na wspólnej przyszłości i waszym szczęściu.

Jak widać, trudno przyjaźnić się z byłym partnerem. Zanim podejmiesz decyzję o tym, czy warto to robić po rozstaniu, przeanalizuj wszystkie wady i zalety takiego układu. Zastanów się, czy wspólne dobre i złe wspomnienia, powody waszego rozstania, pozwolą utrzymać Wam przyjacielską relację.