Zdrada w związku. Co dalej? Poznaj wskazówki

Patrycja
Związki
10.08.2020 21:48
Zdrada w związku. Co dalej? Poznaj wskazówki

Zdrada w związku to bardzo trudne wydarzenie dla obojga partnerów. Wywołuje w nas mnóstwo negatywnych emocji. Czujemy się źli, zawiedzeni, rozczarowani, smutni. Zdrada może sprawić, że całe nasze dotychczasowe życie się rozsypie i nie wiemy co robić dalej. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, jak radzić sobie po zdradzie.

Zdjęcie Zdrada w związku. Co dalej? Poznaj wskazówki #1

Różne reakcje na zdradę w związku

Jeśli w związku doszło do zdrady, nasza reakcja na to wydarzenie może być bardzo różna. Niektóre osoby na wiadomość o zdradzie partnera, całkowicie się załamują i nie potrafią sobie z tym poradzić.

Przestają o siebie dbać, zaniedbują codzienne obowiązki, nie wychodzą z domu i przez wiele dni zadręczają się myślami o tym zdarzeniu. Inne wpadają w szał, są pełne gniewu i chęci zemsty. Niektórzy podchodzą do sytuacji spokojnie i praktycznie: wynajmują adwokata, składają pozew o rozwód i planują przyszłość, już bez partnera.

Czy można wybaczyć zdradę?

Są też osoby, które są skłonne wybaczyć zdradę i pogodzić się z partnerem, aby razem odbudować związek. Jeśli nasze uczucie jest silne, nie przestaliśmy kochać partnera i mimo tego błędu, postanawiamy dać mu szansę- poniżej znajdziesz kilka wskazówek na to, jak poradzić sobie po zdradzie.

Zdjęcie Zdrada w związku. Co dalej? Poznaj wskazówki #2

Wskazówki, jak radzić sobie po zdradzie

Przeanalizuj swoje emocje

Jeśli w Twoim związku doszło do zdrady, musisz przeanalizować swoje emocje i zastanowić się, co chcesz dalej robić. Odpowiedz sobie na pytanie, czy chcesz zakończyć związek i odejść od partnera, czy walczyć o jego utrzymanie?

Walka o związek

Życie po zdradzie jest bardzo ciężkie. Potrzebujemy czasu, aby odbudować zaufanie, pozbyć się żalu i wyrzutów. Jeśli zależy nam na związku, musimy o niego walczyć i postarać się z całej siły. Szczere rozmowy o przyczynach zdrady, naszych emocjach i uczuciach, wzajemnych oczekiwaniach i potrzebach, na pewno w tym pomogą.

A może terapia?

Czasem ciężko jest nam pokonać ten problem samodzielnie. Najlepszym wyjściem może być udanie się po radę do psychologa lub terapeuty. Pomoże on uporać się z waszymi emocjami i je zrozumieć. Podpowie jak wspólnie naprawić relację i nie dopuścić do powtórzenia tego błędu.

Zdjęcie Zdrada w związku. Co dalej? Poznaj wskazówki #3

Przebaczenie partnerowi

Jeśli po zdradzie zdecydujemy się kontynuować związek, prędzej czy później będziemy musieli pogodzić się z partnerem. Choć zdrada jest niezwykle bolesna i wywołuje w nas mnóstwo złości, smutku i rozczarowania, tylko wybaczenie pozwoli nam naprawić związek. Oboje musicie wyciągnąć wnioski z popełnionego błędu, skupić się na wspólnej przyszłości i zrobić wszystko, by nigdy się to nie powtórzyło.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną