Czy można usunąć zapach papierosów z ubrań bez ich prania? Tak! Sprawdź jak!

Katarzyna

Dom

10.08.2020 17:13

Czy można usunąć zapach papierosów z ubrań bez ich prania? Tak! Sprawdź jak!

Nie każdy z nas lubi zapach papierosów, który jest najbardziej wyczuwalny dla osób niepalących. Nie zawsze jednak udaje nam się przed nim uchronić, ponieważ często w grupie swoich znajomych mamy osoby, które palą papierosy. Czasami nawet wybranie się do baru będzie skutkowało ubraniami pachnącymi nikotyną. Istnieje jednak sposób, który pozwoli na pozbycie się tego zapachu z ciuchów.

Zdjęcie Czy można usunąć zapach papierosów z ubrań bez ich prania? Tak! Sprawdź jak! #1

Bierni palacze

Jako osoby niepalące raczej nie lubimy zapachu papierosów, ponieważ wtedy stajemy się biernymi palaczami. Taki zapach również szkodzi naszemu zdrowiu i płucom, mimo że nie jesteśmy palaczami. Spędzanie czasu wśród osób palących powoduje też, że nasze ubrania przesiąkają tym zapachem.

O ile są to ubrania tj. spodnie czy bluzki, wtedy po spotkaniu z palaczem trafiają one do prania. Jeśli natomiast są to ubrania wierzchnie, tj. kurtka to już raczej nie będziemy ich prać np. co drugi dzień. Istnieje jednak prosty sposób na pozbycie się zapachu papierosów z ubrań wierzchnich.


Sposób 1

Zapach papierosów, którymi przeszły ubrania, można bardzo łatwo zniwelować. Potrzebny do tego jest nam ocet, gorąca woda, miska oraz wanna lub prysznic. Ubrania przesiąknięte papierosowym dymem należy powiesić nad wanną, w której zatykamy korek. Wlewamy do niej garnek wrzącej wody i dolewamy pół butelki octu. Jeśli posiadamy tylko prysznic, to wystarczy gorącą wodę i ocet wlać do miski, a następnie zamknąć kabinę. Ubrania powinny się tak „parzyć” od pół godziny do godziny. Takie opary sprawią, że zapach papierosów zniknie z ubrań.


Sposób 2

Na brzydki zapach z papierosów pomoże również soda oczyszczona. Wsypcie na talerz kilka jej łyżeczek i połóżcie na dnie szafy, gdzie znajdują się ubrania przesiąknięte tym zapachem. Soda oczyszczona pochłonie nieprzyjemny zapach, a nasze ubrania znów nadadzą się do noszenia. Produkt ten możemy też dodać do prania, gdy musimy uprać takie ciuchy. Sposób ten przeznaczony jest raczej do ubrań białych lub firanek, ponieważ soda działa też wybielająco.

Zdjęcie Czy można usunąć zapach papierosów z ubrań bez ich prania? Tak! Sprawdź jak! #2

Sposób 3

Innym patentem na ciuchy pachnące nikotyną jest zasypka dla niemowląt. Można ją zastosować dla ubrań, których nie chcemy zbyt często prać jak np. kurtka. Należy jej niewielką ilością posypać dany ciuch i odczekać kilkanaście minut, aby zasypka „zaczęła działać”. Następnie musimy dokładnie wytrzepać ubranie, aby nie pozostały na nim białe plamy z zasypki.