Co najlepiej jeść w upał? Dieta, która pozwoli Ci przetrwać gorące lato

Co najlepiej jeść w upał? Dieta, która pozwoli Ci przetrwać gorące lato

Latem mamy dostęp do mnóstwa sezonowych owoców i warzyw, które warto włączyć do swojej codziennej diety. Wakacje to czas, kiedy jesteśmy bardziej aktywni, mamy więcej energii, dlatego musimy zwracać uwagę na to, co jemy i pijemy. Dowiedz się, jak najlepiej odżywiać się podczas upałów. Te posiłki pomogą Ci przetrwać upalne lato.

Zdjęcie Co najlepiej jeść w upał? Dieta, która pozwoli Ci przetrwać gorące lato #1

Letnia dieta

Letnia dieta powinna być lekka i nie obciążać naszego organizmu. Warto regularnie sięgać po świeże, sezonowe warzywa i owoce, które są źródłem wielu witamin, błonnika i elektrolitów (magnez, potas, sód, wapń). Upały sprawiają, że nie mamy ochoty na ciężkie posiłki i chętnie wybieramy sałatki, chłodniki oraz owocowo-warzywne koktajle.

Pamiętaj o nawadnianiu

Latem bardzo ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Powinniśmy pić nawet 1,5 -2 litry dziennie, by zachować równowagę płynów w organizmie. Najlepiej sięgać po mineralną lub źródlaną wodę. Jeśli nam nie smakuje, warto dodać do niej plasterki cytryny, grejpfruta, ogórka lub listki mięty.

Zdjęcie Co najlepiej jeść w upał? Dieta, która pozwoli Ci przetrwać gorące lato #2

Te produkty Cię ochłodzą

Sięgajmy po owoce i warzywa o dużej zawartości wody. Warto wybierać arbuzy, czereśnie, maliny, a także ogórki, pomidory, paprykę. Produkty te starajmy się włączyć do letnich posiłków, w formie owsianek na śniadanie, smoothie na przekąskę w ciągu dnia, chłodnika czy sałatki na obiad.

Nie objadaj się nocą

Przez letnie upały zdarza się, że w ciągu dnia zapominamy o jedzeniu i nie odczuwamy głodu. Dopiero wieczorem pojawia się chęć na posiłek. Jednak objadanie się na noc nie jest dobrym pomysłem. Przez to będzie nam ciężej zasnąć i może to doprowadzić do wzrostu wagi. W ciągu dnia sięgaj po koktajle i lekkie dania, jedz mniejsze porcje, wybieraj posiłki w formie płynów.

Zdjęcie Co najlepiej jeść w upał? Dieta, która pozwoli Ci przetrwać gorące lato #3

Sięgaj po zdrowe słodycze

Latem często mamy ochotę na lody. Nie objadajmy się jednak gotowymi, pełnymi cukru produktami ze sklepów. Warto przygotować domowe, zdrowe sorbety z owoców. Skutecznie nas ochłodzą i zaspokoją apetyt na coś słodkiego.

 

 

Patrycja

Polecane