Kolejne poluzowanie obostrzeń w Polsce. Jaki zmiany wprowadza Ministerstwo Zdrowia?


                    Kolejne poluzowanie obostrzeń w Polsce. Jaki zmiany wprowadza Ministerstwo Zdrowia?
26Lip

Pandemiakoronawirusa sprawiła, że musieliśmy przewartościować trochę nasze dotychczasowe życie. Dla naszego zdrowia rząd wprowadził nakazy i obostrzenia w celu zmniejszenia nowych przypadków zachorowań. Pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem wykryto w Polsce w marcu, a po 4 miesiącach rząd ponownie luzuje obostrzenia. Od 21 lipca weszły w życie kolejne poluzowania w związku z koronawirusem. Sprawdźcie, czego dotyczą!

Podstawowe zmiany

Zmianie uległ dystans społeczny, jaki trzeba zachowywać od innych osób w przestrzeniach publicznych, ale zamkniętych. Do tej pory wynosił on dwa metry, a teraz zmniejszył się do półtora metra. Nadal jednak obowiązuje w takich miejscach obowiązek zakrywania nosa i ust.


Zwiększone limity

Więcej osób może też wejść na stadiony piłkarskie oraz żużlowe. Teraz takie miejsca mogą być zapełnione tylko w połowie. W wydarzeniach lub zajęciach z pominięciem pól golfowych, kortów tenisowych, stajni, stadnin i torów wyścigowych dla koni, infrastruktury do sportów wodnych i lotniczych, których nie dotyczą ograniczenia co do maksymalnej liczby osób, udział będzie mogło wziąć tylko 300 uczestników. Do tego limitu nie liczą się jednak osoby, które zajmują się organizacją i obsługą takiego wydarzenia. Zwiększeniu do 50% uległ też limit osób, jakie mogą jednocześnie korzystać z basenów. Jeśli natomiast chodzi o aquaparki, to w takich miejscach będzie mogło przebywać o ¼ mniej osób, niż w normalnych warunkach by to było możliwe.

Zdjęcie Kolejne poluzowanie obostrzeń w Polsce. Jaki zmiany wprowadza Ministerstwo Zdrowia? #1


Pozostałe zmiany

Od 21 lipca nie obowiązuje również obowiązek naprzemiennego zajmowania miejsc. Taki obowiązek istniał między innymi w kinach, na imprezach artystycznych i rozrywkowych, w klubach muzycznych oraz w amfiteatrach. W takich miejscach jednak będzie mogło być zajętych tylko 50% miejsc, a uczestnicy nadal będą musieli mieć zakryty nos i usta oraz zachować 1,5m metrowy dystans od innych.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja