Te witaminy wspomogą leczenie depresji

Te witaminy wspomogą leczenie depresji

Depresja to według Światowej Organizacji Zdrowia jedno z najczęściej spotykanych zaburzeń psychicznych. Utrata radości i sensu życia, lęk, myślenie depresyjne, poczucie beznadziejności, to niektóre z jej objawów. Jak się okazuje, niedobory pewnych witamin i składników mineralnych mogą jej sprzyjać. Dowiedz się, jakie witaminy pomogą w leczeniu depresji i korzystnie wpłyną na nasze zdrowie psychiczne.

Zdjęcie Te witaminy wspomogą leczenie depresji #1

Te witaminy pomogą w leczeniu depresji:

Witamina B1

Witamina B1, czyli tiamina występuje głownie w roślinach strączkowych, orzechach, pełnoziarnistym pieczywie i mięsie. Jej niedobory spotykane są rzadko. Głównie występują u osób nadużywających alkoholu. Braki witaminy B1 mogą powodować zaburzenia neurologiczne i psychiatryczne, jak nerwica i depresja.

Zdjęcie Te witaminy wspomogą leczenie depresji #2

Witamina B6

Witamina B6 czyli cholina bierze udział w powstawaniu neuroprzekaźników, koniecznych do prawidłowego działania układu nerwowego. Bez niej mogą pojawić się problemy z uczeniem, zapamiętywaniem i obniżony nastrój. Witamina B6 występuje w czerwonym mięsie, wątróbce, jajach i ziarnach.

Zdjęcie Te witaminy wspomogą leczenie depresji #3

Witamina B9

Witamina B9, czyli kwas foliowy występuje w szpinaku i innych zielonych warzywach, żółtych i pomarańczowych owocach i warzywach, wątróbce. Niedobory tej witaminy są bardzo groźne dla kobiet w ciąży, ponieważ wywołują upośledzenia rozwoju płodu. Niedobory u młodzieży i osób dorosłych, mogą prowadzić do przewlekłego zmęczenia i objawów depresyjnych.

Zdjęcie Te witaminy wspomogą leczenie depresji #4

Witamina B12

Witamina B12, nazwana pirydoksyną lub czerwoną witaminą. Bierze udział w produkcji czerwonych krwinek, występuje w mięsie, rybach, mleku, jajach, awokado, groszku, soi. Jej niedobory prowadzą do anemii, a także ciągłego zmęczenia, zdenerwowania, spadku nastroju i depresji.

Zdjęcie Te witaminy wspomogą leczenie depresji #5

Jak się okazuje, nawet niewielkie niedobory witamin i składników mineralnych mogą powodować pogorszenie nastoju i niekorzystnie wpływać na zdrowie psychiczne. Jeśli cierpisz na depresję i zmagasz się z jej objawami, suplementacja witamin z grupy B na pewno Ci wspomoże cały proces leczenia depresji.

Patrycja

Polecane