Czy faktycznie w Cola Coli Zero jest mniej cukru? Poznaj wyniki eksperymentu!


                    Czy faktycznie w Cola Coli Zero jest mniej cukru? Poznaj wyniki eksperymentu!
19Maj

Cola Cola to marka, którą zna każdy. Napój ten jest już z nami od 1886 roku i jest bardzo chętnie dodawany do posiłków oraz drinków. Firma Coca Cola Company wprowadziła już wiele odmian tego napoju i co jakiś czas nadal zaskakuje nas nowymi.

Zdjęcie Czy faktycznie w Cola Coli Zero jest mniej cukru? Poznaj wyniki eksperymentu! #1

Coca Cola Zero

Ze względu na coraz modniejszy tren zdrowego odżywienia, Coca Cola również wprowadziła na rynek napój, który zawiera w sobie mniej cukru. Chodzi tu oczywiście o Coca Colę Zero, która według reklam nie zawiera cukru. Po napój ten sięgają osoby, które chcą dbać o swoją linię i wagę.

Mniej cukru czy nie?

Twórcy kanału Home Science postanowili wziąć pod lupę właśnie Coca Colę oraz jej odmianę bez cukru, aby faktycznie sprawdzić, czy zawiera ona w sobie mniej tego składnika. Eksperyment polegał na tym, że wzięto po 0,5l każdego z napoi.

Każdy z nim wlano na osobną patelnię i postawiono na palnik gazowy. Pod wpływem ciepła napoje zaczęły się gotować, przez co powoli odparowywała z nich woda. Po pewnym czasie na dnie patelni pozostawał tylko cukier w płynnej formie.

Zdjęcie Czy faktycznie w Cola Coli Zero jest mniej cukru? Poznaj wyniki eksperymentu! #2

Wyniki eksperymentu

Na filmiku można zobaczyć, że różnica w ilości cukru między tymi dwoma napojami jest ogromna. Zwykła Coca Cola zawiera o wiele więcej cukru niż Coca Cola Zero. Należy jednak pamiętać, że co prawda Coca Cola Zero nie zawiera cukru, to jednak ma w sobie inne substancje, które nadają jej odpowiedni smak.

Jednym z nich jest aspartam, który ma negatywny wpływ na nasz organizm zdrowie. Trzeba więc samemu dokonać wyboru, po który napój spod znaku Coca Coli sięgnąć lub czy nie lepiej w ogóle z nich zrezygnować.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja