Turyści oszukiwani w Zakopanem! Nigdy nie bierz udziału w tej “rozrywce”

Agnieszka

Lifestyle

May 6, 2019, 11:19 a.m.

Turyści oszukiwani w Zakopanem! Nigdy nie bierz udziału w tej “rozrywce”

Zakopane cieszy ogromną popularnością wśród podróżujących po Polsce. Miasto jest nazwane “zimową stolicą” Polski, jednak od turystów roi się tam o każdej porze roku. To skłania oszustów do wykorzystania naszego urlopowego nastroju.

Zdjęcie Turyści oszukiwani w Zakopanem! Nigdy nie bierz udziału w tej “rozrywce” #1

Jak oszukują turystów?

Sposobów na wyciągnięcie od nas pieniędzy jest sporo. Nie mowa tu jednak o niebywale wysokich cenach właściwie wszystkiego: hoteli, knajp, restauracji, i tym podobne. Mowa o przekręcie, w którym często z własnej woli bierzemy udział.

Policja ostrzega - nie graj w trzy kubki!

„Zakopane to moc atrakcji, unikatowy klimat, wspaniałe wydarzenia kulturalne, piękne widoki. Niestety, w niektórych rejonach miasta można natknąć się na osoby urządzające grę w tzw. trzy kubki. Pod żadnym pozorem nie pozwól się sprowokować do wzięcia udziału w grze! Nie masz szans na wygraną!” – informuje zakopiańska policja.

Gra w trzy kubki prawie nigdy nie przyniesie nam zysku, ani nawet nie wyjdziemy na zero. Na czym polega ta gra?

Zdjęcie Turyści oszukiwani w Zakopanem! Nigdy nie bierz udziału w tej “rozrywce” #2

Oszuści oferują nam pieniądze w zamian za zgadniecie, w którym w trzech kubków znajduje się kulka. My jednak też musimy obstawić jakąś kwotę. Następnie, co ciekawe, wygrywamy. Pierwszy, drugi, a nawet trzeci raz udaje nam się odgadnąć wynik. To skłania nas do obstawiania jeszcze większej kwoty. Kiedy jest już wystarczająco wysoka, nagle przegrywamy. Oszust bowiem jednym sprawnym ruchem pozbywa się kulki z kubka. Nie ma więc możliwości wygrania.

Ta “zabawa” jest oczywiście nielegalna. Mamy z nią jednak do czynienia w większości turystycznych miast. Szczególnie nad morzem i w górach.

Co, jeśli widzimy kogoś, kto właśnie wygrał?

Nie daj się zwieść. Jest to podstawiona osoba, której wygrana ma nas zachęcić do wzięcia udziału! Zazwyczaj na oszustwo pracuje kilka osób: osoby udające, że wygrywają, osoby, które werbują przechodniów oraz nasz wspomniany już “czarodziej”.

W tej zabawie nie warto brać więc udziału. Jest kilka sposobów na przechytrzenie oszusta, jednak może on stać się wtedy agresywny. Pamiętajmy, że nigdy nie jest tam sam, ale z kolegami.