Zdrowie

Te rasy psów są idealne dla alergików

Patrycja

July 10, 2020, 6:06 p.m.

Te rasy psów są idealne dla alergików

Cierpisz na alergię, ale bardzo chciałbyś mieć w domu psa? Na szczęście nie musisz z tego rezygnować i trzymać się z daleka od czworonogów. Istnieją rasy psów, które są idealne dla alergików, ponieważ prawie wcale nie uczulają.

Zdjęcie Te rasy psów są idealne dla alergików #1

Skąd się bierze alergia na psy?

Wbrew pozorom alergia na psy, nie wynika z uczulenia na ich sierść. Uczula wydzielina gruczołów, znajdujących się w psiej skórze oraz niektóre białka, pochodzące ze śliny, moczu i odchodów. To one są odpowiedzialne za nieprzyjemne objawy alergii, takie jak katar, kaszel, kichanie, duszności, zaczerwienienie i swędzenie oczu, ból głowy.

Hipoalergiczne rasy psów

Maltańczyk

Towarzyskie, wesołe psy o łagodnym temperamencie, idealne dla rodzin z dziećmi. Łatwe do ułożenia, mądre i wierne. To małe pieski o długich, jedwabistych i jasnych włosach, wadze 3-4 kilogramów, które żyją do około 15 lat.

Zdjęcie Te rasy psów są idealne dla alergików #2

Yorkshire terier

Bardzo popularne yorki, to psy idealne dla osób z alergią. Ich włosy prawie nie wypadają, dlatego uczulają w minimalnym stopniu. To małe, wesołe, energiczne pieski, które pokocha cała rodzina. Wymagają regularnego szczotkowania i strzyżenia kilka razy w ciągu roku.

Zdjęcie Te rasy psów są idealne dla alergików #3


Bichon fries

To małe, białe pieski, wyglądem przypominające maltańczyki. Energiczne, wesołe i bardzo towarzyskie. Ich sierść prawie nie wypada, dlatego mogą je posiadać osoby uczulone na psy.

Pudel

To bardzo inteligentna rasa psów, która szybko i chętnie się uczy. Bardzo przywiązują się do właściciela, są długowieczne i odporne na choroby. Uczulają w niewielkim stopniu, pomimo bardzo gęstej sierści.

Zdjęcie Te rasy psów są idealne dla alergików #4

Shih tzu

Małe, urocze, spokojne pieski o łagodnym charakterze. Nie mają sierści, a włosy, które wypadają w niewielkim stopniu, dlatego są polecane dla alergików, którzy pragną mieć czworonożnego przyjaciela. Są bardzo wierne i lojalne, mocno przywiązują się do właściciela.