Dom

Rośliny doniczkowe przyjazne dla alergików

Patrycja

April 30, 2020, 7:14 p.m.

Rośliny doniczkowe przyjazne dla alergików

Jeśli cierpisz na alergię, ale kochasz kwiaty i chcesz otaczać się nimi w domu, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Istnieją rośliny doniczkowe, przyjazne dla alergików, które nie powodują żadnych reakcji uczuleniowych, a dodatkowo oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń i toksyn.

Zdjęcie Rośliny doniczkowe przyjazne dla alergików #1
Tych gatunków nie musisz się obawiać:

Zielistka Sternberga

Bardzo popularna i łatwa w uprawie, lubi jasne stanowiska z rozproszonym światłem i umiarkowane podlewanie. Pochłania wiele zanieczyszczeń powietrza i toksyn z farb oraz tkanin syntetycznych, jak np. formaldehyd i ksylen.

Zdjęcie Rośliny doniczkowe przyjazne dla alergików #2

Aglaonema

Znana roślina doniczkowa, o pięknych, dużych, zielonych liściach z jasnymi plamkami. Bardzo łatwa w uprawie, wytrzymała, lubi zacienione miejsca i nie wymaga częstego podlewania.

Zdjęcie Rośliny doniczkowe przyjazne dla alergików #3

Aloes

Ozdobna roślina o szerokich właściwościach leczniczych. Zawarty w liściach miąższ ma właściwości przeciwzapalne, bakteriobójcze, łagodzące i przyspiesza gojenie się ran. Pełen witamin A, C, E i witamin z grupy B, soli mineralnych oraz kwasów organicznych. Pochłania toksyny, takie jak formaldehyd.

Zdjęcie Rośliny doniczkowe przyjazne dla alergików #4

Dracena

Odporna i wytrzymała na niesprzyjające warunki, lubi umiarkowane podlewanie i stanowiska w półcieniu. Pochłania formaldehydy, ksylen, benzen. Uwaga! Jest toksyczna dla zwierząt domowych, zwłaszcza dla kotów. Trzymaj ją od nich z daleka.

Zdjęcie Rośliny doniczkowe przyjazne dla alergików #5

Sansewieria gwinejska

Sukulent o grubych, mięsistych, rosnących ku górze liściach o jasnozielonej barwie i ciemniejszych prążkach. Idealny do uprawy przez początkujących ogrodników, może stać zarówno w cieniu, jak i w nasłonecznionym stanowisku. Wytrzymały na trudne warunki, wahania temperatur, silne nasłonecznienie, a nawet suszę. Niewymagający, wystarczy go podlewać raz na 1-2 tygodnie, w zimie jeszcze rzadziej. Pochłania wiele toksyn i zanieczyszczeń: formaldehydy, ksylen, trójchloroetylen.

Skrzydłokwiat

Piękna roślina ozdobna o ciemnozielonych liściach i białych kwiatostanach, osadzonych na długich, wznoszących się ku górze łodyżkach. Skrzydłokwiat jest łatwy w uprawie i niewymagający. Usuwa z powietrza aż 6 rodzajów toksyn, działa jak filtr, roślina idealna dla alergików.

Zdjęcie Rośliny doniczkowe przyjazne dla alergików #6