Płaski brzuch po ciąży? Te ćwiczenia pomogą Ci wrócić do formy!

Patrycja
Dieta i żywienie
08.07.2020 21:40
Płaski brzuch po ciąży? Te ćwiczenia pomogą Ci wrócić do formy!

Wiele kobiet po porodzie chce odzyskać dawną sylwetkę. Zastanawiają się kiedy mogą zacząć trenować i jakie ćwiczenia wybrać, by odzyskać figurę sprzed porodu. Poniżej przedstawiamy zestaw pięciu skutecznych ćwiczeń na brzuch. Dzięki nim szybko zgubisz nadprogramowe kilogramy i wzmocnisz mięśnie!

Zdjęcie Płaski brzuch po ciąży? Te ćwiczenia pomogą Ci wrócić do formy! #1

Kiedy można zacząć ćwiczyć po porodzie?

Wiele mam zastanawia się, kiedy będą mogły bezpiecznie ćwiczyć po urodzeniu dziecka. Okazuje się, że już po 6 tygodniach można wprowadzać ćwiczenia na brzuch. Zanim zaczniesz trenować, skonsultuj się z lekarzem. Jeśli czujesz się na siłach, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zaczęła ćwiczyć.

Najlepsze ćwiczenia na płaski brzuch po porodzie:

Unoszenie bioder

Połóż się na plecach na podłodze i ugnij nogi w kolanach, stopy trzymaj płasko na ziemi. Wyprostuj ręce i ułóż je swobodnie wzdłuż tułowia. Zacznij wypychać biodra w górę, unosząc miednicę. Utrzymuj ją w górze przez około 5 sekund i z powrotem opuszczaj. Ćwiczenie powtórz 20 razy.

Zdjęcie Płaski brzuch po ciąży? Te ćwiczenia pomogą Ci wrócić do formy! #2

Skręty brzucha- russian twist

Rusian twist to ćwiczenie, które wzmocni i wyrzeźbi mięśnie brzucha. Usiądź na podłodze z lekko ugiętymi nogami. Kolana i stopy powinny być złączone. Odchyl do tylu plecy, aż poczujesz napięcie brzucha. Zacznij wykonywać skręty tułowiem raz w prawą, a raz lewą stronę. Możesz dołożyć obciążenie w postaci 1,5 litrowej butelki z wodą. Jeśli chcesz wykonywać łatwiejszą wersję, trzymaj stopy na podłodze. Przy trudniejszej, oderwij je i unieś kilka centymetrów nad podłogą. Ćwiczenie powtórz 20 razy.

Brzuszki

Połóż się na plecach, na macie lub ręczniku rozłożonym na podłodze. Ugnij nogi w kolanach, ręce załóż za głowę. Napnij mięśnie brzucha, skup się na oddechu i zacznij wykonywać skłony. Spięcia nie muszą być głębokie ani szybkie, w ćwiczeniach brzucha liczy się dokładność. Zrób 2 serie ćwiczeń po 10 brzuszków.

Zdjęcie Płaski brzuch po ciąży? Te ćwiczenia pomogą Ci wrócić do formy! #3

Unoszenie nóg w klęku

Ustaw się w klęku podpartym, wyprostuj ramiona i ugnij kolana. Dłonie mają znajdować się pod barkami, a kolana pod biodrami. Ściągnij łopatki, wyprostuj plecy i napnij brzuch. Unieś każdą nogę po 20 razy, prostując ją w kolanie.

Zdjęcie Płaski brzuch po ciąży? Te ćwiczenia pomogą Ci wrócić do formy! #4

Deska- plank

To ćwiczenie, które wydaje się bardzo proste, ale angażuje wiele partii mięśniowych i przy regularnym powtarzaniu, daje spektakularne efekty. Połóż się na podłodze na brzuchu, zegnij ręce w łokciach i unieś się na przedramionach. Napnij mięśnie brzucha i unieś tułów, nie wypychaj bioder w górę, staraj się zachować prostą linię. Postaraj się wytrzymać 30 sekund, z czasem możesz wydłużać ćwiczenie do minuty.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną