3 sposoby na odkwaszenie organizmu. Dzięki nim poczujesz się lepiej

3 sposoby na odkwaszenie organizmu. Dzięki nim poczujesz się lepiej

Zakwaszenie organizmu prowadzi do szeregu dolegliwości i sprzyja powstawaniu wielu chorób. Zmęczenie, osłabienie, problemy ze snem, nadwaga, a także nadciśnienie, miażdżyca, czy osteoporoza to tylko niektóre z wielu problemów. Dowiedz się, na czym polega zakwaszenie i jakie są jego objawy oraz poznaj sprawdzone sposoby na odkwaszenie organizmu.

Zdjęcie 3 sposoby na odkwaszenie organizmu. Dzięki nim poczujesz się lepiej #1

Czym jest zakwaszenie organizmu

Zakwaszony organizm, ze względu na zaburzoną równowagę kwasowo- zasadową nie funkcjonuje prawidłowo. Dochodzi do obniżenia współczynnika pH krwi, które u zdrowego człowieka, powinno być utrzymane na poziomie 7,35 – 7,45. Zakwaszenie oznacza obciążenie organizmu i prowadzi do rozwoju wielu dolegliwości i groźnych chorób.

Zdjęcie 3 sposoby na odkwaszenie organizmu. Dzięki nim poczujesz się lepiej #2

Objawy zakwaszenia organizmu

Do głównych objawów zakwaszenia organizmu należy uczucie ciągłego zmęczenia i osłabienia, obniżenie odporności, problemy ze snem, bóle i zawroty głowy, bóle mięśni, zwiększona podatność na stres i depresję, zmiany nastroju, zaburzenia pamięci i koncentracji. Zakwaszenie może prowadzić do wahań wagi, problemów z trądzikiem, nasilenia objawów alergii, łamliwości paznokci, wypadania włosów, a także do groźnych przewlekłych chorób, jak zaburzenia pracy serca, układu trawiennego, osteoporozy, cukrzycy.

Zdjęcie 3 sposoby na odkwaszenie organizmu. Dzięki nim poczujesz się lepiej #3

3 sposoby na odkwaszenie organizmu:

Dieta odkwaszająca

Zakwaszenie organizmu można zlikwidować poprzez zmianę stylu życia i wprowadzenie odpowiedniej diety odkwaszającej, zwanej dietą alkaliczną. Dieta ta polega na ograniczeniu spożywania produktów kwasotwórczych do maksymalnie 20% i włączenia do niej 80% produktów zasadotwórczych. W celu zachowania odpowiednich proporcji, do naszej diety należy włączyć dużą ilość owoców cytrusowych i warzyw zielonych. Trzeba ograniczyć spożywanie kwasotwórczych produktów, takich jak: alkohol, kawa, herbata, słodycze, cukier, mięso, ryby. Należy pamiętać o regularnym piciu wody, najlepiej z dodatkiem cytryny, limonki lub grejpfrutów, sięgać po świeżo wyciskane soki z kwaśnych owoców, herbaty zielone i ziołowe (z mięty, melisy, pokrzywy, rumianku).

Zdjęcie 3 sposoby na odkwaszenie organizmu. Dzięki nim poczujesz się lepiej #4

Aktywność fizyczna

Przy odkwaszaniu organizmu wskazana jest regularna, umiarkowana aktywność fizyczna, która pomaga w pozbyciu się toksyn. Nadmierny wysiłek fizyczny może z kolei prowadzić do zakwaszenia, więc wybierając ćwiczenia, decydujmy się na jogę, pilates, jazdę rowerem, na rolkach czy nordic walking.

Zdjęcie 3 sposoby na odkwaszenie organizmu. Dzięki nim poczujesz się lepiej #5

Redukcja stresu

Stres negatywnie wpływa na nasze zdrowie i może prowadzić do wielu chorób. Bardzo ważne jest ograniczenie stresujących czynników w codziennym życiu. W tym celu warto sięgać po skuteczne metody radzenia sobie ze stresem, np. ćwiczenia relaksujące, medytację, odpowiednią ilość snu, odstresowujący masaż lub kąpiel.

Patrycja

Polecane