Jak oczyścić organizm z toksyn domowymi sposobami?

Patrycja

Dieta i żywienie

29.04.2021 17:58

Jak oczyścić organizm z toksyn domowymi sposobami?

Poznaj najlepsze sposoby na detoks organizmu. Dowiedz się, jak oczyścić się z toksyn domowymi sposobami.

Zdjęcie Jak oczyścić organizm z toksyn domowymi sposobami? #1

Detoks organizmu pozytywnie wpłynie na Twoje narządy wewnętrzne, ale też wygląd i samopoczucie. Podpowiadamy, jak skutecznie oczyścić organizm z toksyn domowymi sposobami. Poznaj bezpieczne metody na odtruwanie.

Domowe sposoby na detoks organizmu

Pij dużo wody

Może wydawać się to banalnym sposobem, ale picie dużej ilości wody, pozwoli usunąć toksyny i złogi z organizmu. Wypijaj co najmniej 2 litry wody dziennie. Jeśli chcesz odkwasić organizm, dodaj do niej sok z cytryny. To usprawni proces odtruwania.

Zdjęcie Jak oczyścić organizm z toksyn domowymi sposobami? #2

Odstaw używki

Kluczem do detoksu organizmu jest odstawienie wszelkich używek. Zrezygnuj w tym czasie z alkoholu, papierosów, ale też kawy, mocnej herbaty, słodyczy, tłustych pokarmów.

Nie zapominaj o aktywności

Pamiętaj, żeby się regularnie ruszać. Ćwiczenia, zwłaszcza na świeżym powietrzu usprawnią i przyspieszą przemianę materii. Ćwicz co najmniej trzy razy w tygodniu, przez 30 minut, w średnio intensywnym tempie. Nordic walking, bieganie, rower, rolki lub pływanie, to doskonałe sposoby na poprawę kondycji i szybsze spalanie kalorii.

Zdjęcie Jak oczyścić organizm z toksyn domowymi sposobami? #3

Wybierz się na saunę

Sauna to doskonały sposób na pozbycie się toksyn z organizmu. Dzięki wysokiej temperaturze możemy pozbyć się zbędnych kilogramów, poprawić stan i wygląd naszej skóry i wspaniale się zrelaksować. Jeśli jesteś w ciąży, masz problemy z krążeniem lub cierpisz na epilepsję, powinnaś unikać sauny.

Sięgnij po oczyszczające zioła

Picie herbat i naparów o działaniu oczyszczającym, to naturalny i bezpieczny sposób na detoks organizmu. Warto sięgać po zieloną herbatę, pokrzywę, czystek, bratek, mniszek lekarki, rumianek, mięte i ostropest plamisty. Zioła te regulują prace układu pokarmowego, działają moczopędnie, pozwalają pozbyć się złogów i toksyn z organizmu.

Dieta sokowa

Możesz zafundować sobie oczyszczającą dietę. Jeśli to Twój pierwszy detoks, najbardziej odpowiednia będzie dieta sokowa. Jej główną zasadą jest picie świeżych soków owocowych i warzywnych w dowolnej ilości, przy jednoczesnym wyeliminowaniu innych pokarmów. Dieta sokowa nie powinna trwać długo, wystarczy utrzymywać ją przez 3 do 5 dni.

Choć na początku detoksu mogą pojawić się nieprzyjemne objawy, takie jak rozdrażnienie, zmęczenie, senność, czy ból głowy, to nie trwają one długo. Po kilku dniach zauważysz pozytywne efekty odtruwania organizmu. Będziesz mieć więcej energii i o wiele lepsze samopoczucie.

Po zakończeniu detoksu sokowego, nie wracaj od razu do starych nawyków żywieniowych. Stosuj lekkostrawną dietę, unikaj alkoholu, kawy, słodyczy i tłustych potraw. Diety sokowej nie stosuj w okresie przeziębienia, czy ogólnego osłabienia organizmu.

 

Zdjęcie Jak oczyścić organizm z toksyn domowymi sposobami? #4