Adam Małysz chory na koronawirusa. Apeluje do swoich fanów

Adam Małysz chory na koronawirusa. Apeluje do swoich fanów

Adam Małysz na swoich profilach w mediach społecznościowych wydał obszerne oświadczenie, w którym poinformował, że został zarażony koronawirusem. Jak podkreślił, przestrzegał wszelkich zasad bezpieczeństwa, jednak wynik testu okazał się pozytywny. Jak przebiega u niego zakażenie? Zobaczcie, co napisał!

Po tym, jak pandemia koronawirusa zaczęła zwalniać i cały świat powoli wraca do normalności, coraz rzadziej słyszy się o kolejnych znanych osobach, których test na obecność SARS-CoV 2 wyszedł pozytywnie. Do grona znanych osób, które zmagały się z wirusem należą między innymi: książę Karol, Tom Hanks z żoną, czy Pink.

Teraz na profilu Adama Małysza pojawiło się oświadczenie, w którym przekazał wszystkim tę złą wiadomość.

Adam Małysz ma koronawirusa!

Już na samym wstępie zaznaczył, że prawdopodobnie zaraził się koronawirusem od osoby, z którą miał kontakt w ostatnim czasie i jej test na obecność wirusa wyszedł pozytywnie:

"Witajcie kochani.

Tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością. Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach, miała pozytywny wynik testu na Covid-19, zdecydowałem poddać się badaniu. Okazało się, że zachorowałem na koronawirusa."

Jak również dodał, że nie jak na razie żadnych objawów, niemniej jednak musi poddać się kwarantannie i poinformować wszystkie osoby, z którymi miał kontakt:

"Na szczęście na razie choroba przebiega bezobjawowo. Mam nadzieję, że tak będzie do wyzdrowienia.

Ruszyły także procedury obowiązujące w takiej sytuacji, a więc między innymi kwarantanna oraz poinformowanie osób, z którymi się spotykałem. Piszę o zarażeniu również tutaj, by chronić innych i ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. To ważne, by wszyscy, którzy mieli ze mną kontakt w ostatnim czasie, przebadali się i podjęli niezbędne w takich okolicznościach środki ostrożności."

Na koniec swojego oświadczenia zaapelował do swoich fanów, aby nie bagatelizować zasad bezpieczeństwa:

"Jak wiecie, przestrzegam zasad bezpieczeństwa, ale okazuje się, że to nie wystarcza. Niech ta sytuacja będzie i dla Was przestrogą – dbajcie o siebie i uważajcie."

Małysz jakiś czas temu przebywał na zgrupowaniu skoczków narciarskich, a ostatni raz widział się z kadrą 12 czerwca. Jak zaznaczył w rozmowie z "Przeglądem Sportowym", wówczas przestrzegał wszelkich zasad bezpieczeństwa, a test wykonał z myślą o zawodnikach, którzy również zostaną przebadani:

"Tam, gdzie miały być noszone maseczki, tam ich używałem. Od pewnego czasu nie było takiej potrzeby na świeżym powietrzu. Zachowywaliśmy jednak odstępy. Jestem po rozmowie z prezesem i na pewno wszyscy zostaną teraz przebadani "

Trzymamy kciuki za szybki powrót Adama do zdrowia!

Agnieszka

true

Polecane