Dom

Poznaj 6 genialnych zastosowań folii aluminiowej

Agnieszka

June 14, 2018, 3:38 p.m.

Poznaj 6 genialnych zastosowań folii aluminiowej

Folię aluminiową pewnie każda z nas ma w swojej kuchni. Często o niej zapominamy, a niejednorodnie może ona ułatwić nam życie i zastąpić wiele potrzebnych przedmiotów. Poznaj zastosowania tego niedocenianego produktu.

#Łatwiejsze prasowanie

Prasowanie to jedna z mniej lubianych czynności. Możesz jednak znacząco ułatwić i przyspieszyć ten proces. Wystarczy, że wyłożysz folię aluminiową pod pokrywę deski do prasowania. Od tej pory będziesz mogła prasować tylko jedną stronę ubrań. Folia będzie odbijać ciepło od spodu i obie strony ubrania będą prasować się jednocześnie.

Zdjęcie Poznaj 6 genialnych zastosowań folii aluminiowej #1

#Hermetyczne zamykanie

Jeśli chcesz opakować coś hermetycznie, a nie masz pod ręką specjalnych woreczków – nic straconego. Z pomocą przychodzi folia aluminiowa i żelazko. Włóż produkt, który chcesz szczelnie zamknąć do woreczka, na zamknięciu woreczka ułóż folię aluminiową i przeprasuj żelazkiem. Plastik stopi się w folii i produkt zostanie dokładnie zamknięty.

#Baterie od pilota

Jeśli niedawno wymieniałaś baterie w pilocie, a on wciąż nie działa tak, jak powinien – być może problem leży w przepływie energii z baterii do pilota. Wystarczy wtedy włożyć kawałek folii aluminiowej między baterię a sprężynkę. Folia doskonale przewodzi energię elektryczną.

Zdjęcie Poznaj 6 genialnych zastosowań folii aluminiowej #2

#Ostrzenie nożyczek

Jeśli chcesz naostrzyć nożyczki, wystarczy, że zaczniesz ciąć nimi folię aluminiową. Folię złóż kilka razy i tnij nożyczkami w różnych kierunkach. Po takim zabiegu nożyczki będą tak ostre, jakbyś dopiero co je kupiła.

#Forma do ciasta

Jeśli chcesz upiec coś w nietypowym kształcie, np. gwiazdy, czy serca, nie musisz kupować specjalnych form do pieczenia. Z pomocą przychodzi folia aluminiowa, którą możesz ułożyć w dowolny kształt. Upewnij się jednak, że użyłaś kilka warstw folii, aby forma była bardziej stabilna. W folii aluminiowej można piec równie skutecznie, co z zwykłej formie z blachy lub z silikonu.

#Ból stawów

Folia aluminiowa doskonale trzyma ciepło, dzięki czemu można zrobić z niej ciepły opatrunek, który sprawdza się szczególnie w przypadku bólu stawów. Owiń bolące miejsce folią aluminiową, a następnie zabezpiecz bandażem. Od tej pory folia będzie trzymać ciepło i ból się zmniejszy.