Kolczyki idealne dobrane do rysów twarzy! Poznaj mały przewodnik!

Katarzyna
Uroda
30.11.2020 19:03
Kolczyki idealne dobrane do rysów twarzy! Poznaj mały przewodnik!

Dobrze dobrana biżuteria potrafi podkreślić urodę każdej kobiety. Czasami dobieramy ją w zgodzie z panującą modą, własnymi upodobaniami lub obecną promocją w sklepie. Kolczyki najlepiej jest jednak dobierać w oparciu o kształt naszej twarzy. Odcień cery w tym wypadku również ma znaczenie. Przeczytaj poniższy przewodnik, który pozwoli ci dobrać idealne kolczyki do kształtu twarzy.
Zdjęcie Kolczyki idealne dobrane do rysów twarzy! Poznaj mały przewodnik! #1

Twarz kwadratowa

Cechy charakterystyczne kwadratowej twarzy to szeroka linie żuchwy oraz czoła. To powoduje, że kości policzkowe są bardziej zarysowane, a linie twarzy ostrzejsze. Aby złagodzić trochę te ostre rysy, najlepiej jest postawić na kolczyki w trakcie kół. Najlepsze są te duże i cienkie koła, które były modne w latach 90. Biżuteria w tym kształcie wysmukli twarz oraz sprawi, że rysy twarzy złagodnieją. Dla kwadratowej twarzy lepiej nie nosić kanciastych i geometrycznych kolczyków

Twarz okrągła

Jeśli patrząc w lustro, widzisz uwydatnione policzki oraz niskie czoła to oznacza, że masz okrągłą twarz. Taki owal twarzy sugeruje, że jej szerokość oraz wysokość mają zbliżone wymiary. Takie wymiary twarzy dobrze współgrają z długimi i wąskimi kolczykami, które sięgają poniżej linii brody. Dzięki temu twarz będzie optycznie wyglądała na smuklejszą i bardziej pociągłą.

Twarz trójkątna

W twarzy trójkątnej najbardziej wyróżnia się wąski podbródek oraz szerokie czoło. To powoduje, że dolna część twarzy jest węższa nią górna. Kości policzkowe są więc mocno zarysowane i wyraźne. Dla takiego typu twarzy poleca się krótkie kolczyki lub wkrętki, które nie muszą być nudne. Dziś mamy wiele ciekawych o kolorowych wzorów, które urozmaicą codzienny look. Długie i cienkie kolczyki jeszcze bardziej wydłużą twarz, co nie będzie ładnie wyglądało.

Zdjęcie Kolczyki idealne dobrane do rysów twarzy! Poznaj mały przewodnik! #2Twarz owalna

Twarz owalna jest wręcz idealna, ponieważ pasują do niej wszystkie rodzaje kolczyków. Twoja twarz ma regularne rysy, które ciężko będzie zaburzyć. Możesz więc przy kupnie kolczyków spokojnie kierować się tylko swoim gustem.


Karnacja ciepła

Jeśli jesteś posiadaczką ciepłej karnacji, to najlepiej współgrają z nią złote dodatki. Złote kolczyki, naszyjniki czy zegarek wydobędą twoje naturalne piękno. Nie bój się ubierać kilki złotych dodatków, ponieważ na pewno ci nie zaszkodzą.

Karnacja chłodna

Srebro i perły to kolory przypisany dla osoby o chłodnej karnacji. To właśnie w takiej biżuterii wygląda ona najlepiej. Biżuteria w tym guście nadaje szyku i elegancji, ale pasuje też do mniej formalnych wyjść.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną