6 nietypowych zastosowań CHLEBA! Każdy z nich może okazać się pomocny.


                    6 nietypowych zastosowań CHLEBA! Każdy z nich może okazać się pomocny.
10Mar

Mogłoby się wydawać, że chleb, jako najbardziej podstawowy produkt ma tylko jedno zastosowanie. Okazuje się jednak, że chleb może nam pomóc w wielu codziennych czynnościach! Jakich? Przekonajcie się sami.

Koniec z płakaniem podczas krojenia cebuli

Czy wiesz, że podczas krojenia cebuli wystarczy mieć w budzi kawałek chleba? Dzięki temu unikniesz podrażnienia i łez. Jak to działa? Chleb wchłonie kwasy sulfonowe, które pośrednio są przyczyną podrażnienia nosa i oczu.

Zdjęcie Chleb - poznaj jego nietypowe zastosowania! Może okazać się pomocny #1

Rozbite szkło

Rozbite kieliszki, szklanki i inne przedmioty ze szkła przeźroczystego bardzo trudno potem dokładnie zebrać. Wiele małych, przeźroczystych kawałków szkła ciężko pozbierać bez skaleczenia się. Warto więc skorzystać z tego, co mamy w chlebaku. Kromkę chleba delikatnie przykładaj do podłogi, a kawałki szkła będą się do niej przyczepiać.

Plamy na ścianie

Chleb dobrze absorbuje wilgoć, tłuszcz oraz posiada właściwości ścierające. Nie jest jednak aż tak szorstki jak gąbka, dlatego bez obaw możesz kromką chleba zetrzeć plamę ze ściany. Ważne, aby nie trzeć zbyt mocno i zareagować jak najszybciej. Ten trik może się nie sprawdzić w przypadku starej, zaschniętej plamy.

Świeże wypieki

Jeśli chcesz zachować świeżość ciasta – użyj kromek chleba! Wystarczy przechowywać kawałki ciasta razem z kromkami chleba. Dzięki temu wypieki pozostaną świeże i nie będą wysychać.

Zdjęcie Chleb - poznaj jego nietypowe zastosowania! Może okazać się pomocny #2

Plamy na ubraniach

Już wspomnieliśmy, że chleb dobrze wchłania wilgoć i tłuszcz. Dzięki temu pozbędziesz się również plam z ubrań. Tak jak w poprzednim przypadku – liczy się czas. Im szybciej zetrzesz plamę kromką chleba, tym więcej uda ci się jej usunąć.

Usuń nadmiar tłuszczu z potraw

Już wiemy, że chleb doskonale wchłania tłuszcz. Warto więc wykorzystać go do usunięcia nadmiaru tłuszczu zbierającego się na wierzchu zupy, sosu, czy innych potraw. Dzięki temu danie zachowa smak, ale będzie jednocześnie o wiele mniej kaloryczne.

Czy wiesz, że nie wolno dokarmiać ptaków chlebem?

Niestety, dokarmianie ptaków chlebem zagraża ich zdrowiu. Mocno przetworzone, białe pieczywo może wywoływać silne zapalenie układu pokarmowego, a nawet doprowadzić do śmierci ptaka. Ptak natomiast z przyjemnością poczęstuje się groszkiem, winogronem, ziarnami i innymi nasionami.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja