Jak pielęgnować włosy przetłuszczające się i z suchymi końcówkami? Oto kilka ważnych zasad!

Jak pielęgnować włosy przetłuszczające się  i z suchymi końcówkami? Oto kilka ważnych zasad!

Włosy to coś, na co zwracają uwagę zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Żaden facet nie przejdzie obojętnie obok kobiety, która ma piękne, zadbane i dobrze ułożone włosy. Nie zawsze jednak natura obdarza nas pięknymi i świetnie układającymi się pasmami. Jak zadbać o włosy zimą, szczególnie jeśli jesteśmy posiadaczkami włosów mieszanych? Sprawdźcie, co to znaczy oraz jak dbać o takie włosy w sezonie jesienno-zimowym!

Zdjęcie Jak pielęgnować włosy przetłuszczające się  i z suchymi końcówkami? Oto kilka ważnych zasad! #1

Włosy mieszane

Włosy mieszane nie są łatwe w pielęgnacji. U nasady szybko się przetłuszczają, a ich końcówki natomiast są przesuszone. Często pasma są matowe i szorstkie, a ich końcówki łamliwe. Okres jesienno-zimowy powoduje, że częściej nosimy czapki, które niestety przyczyniają się szybszego przetłuszczania się włosów. Jak zadbać o włosy mieszane w tym trudnym okresie? Kilka poniższych rad pozwoli odpowiednio je nawilżyć oraz pielęgnować.


Dobry szampon

Do włosów mieszanych powinno się stosować odpowiedni szampon, który dobrze oczyści skórę głowy. Należy jednak pamiętać, aby nie nakładać go zbyt dużo na końcówki, które może dodatkowo wysuszyć. Poleca się stosować szampony, które w swoim składzie ma naturalne składniki. Najlepiej jest postawić na szampony z rzepą lub pokrzywą, które mają działanie oczyszczające.

Zdjęcie Jak pielęgnować włosy przetłuszczające się  i z suchymi końcówkami? Oto kilka ważnych zasad! #2

Odpowiednie wcierki

W pielęgnacji tak trudnych włosów pomóc nam również mogą naturalne wcierki. Mają działanie lecznicze, kojące oraz pomagają ograniczyć produkcję serum, które powoduje, że nasze włosy szybciej się przetłuszczają. Lepiej postawić na wcierki domowej roboty lub kupować takie, które nie obciążą dodatkowych naszych pasm. Wszelkie kosmetyki 3w1 powinnyśmy sobie darować, ponieważ często w swoim składzie mają one parabeny i sztuczne substancje, które tylko obciążą skórę głowy.

Inne kosmetyki

Włosy z tendencją do szybkiego przetłuszczania to wymagający typ, dlatego warto skupić się na doborze odpowiednich produktów. Suchy szampon raczej nie rozwiąże tu sprawy, a zamiast tego jeszcze mocniej obciąży skórę głowy. Zamiast tego włączmy do pielęgnacji oczyszczające peelingi do skóry głowy, które usuną zanieczyszczenia i sebum oraz poprawią ukrwienie skóry głowy.

Zdjęcie Jak pielęgnować włosy przetłuszczające się  i z suchymi końcówkami? Oto kilka ważnych zasad! #3


Słuszna pielęgnacja

Mieszane włosy charakteryzują się też suchymi i łamliwymi końcówkami. Zamiast suchego szamponu, lepiej postawić jest na kosmetyki nawilżające. Wszelkie lekkie maseczki czy odżywki są sprzymierzeńcem przy tak trudnych włosach. Najlepiej wybierać te, które mają w swoim składzie aloes, glicerynę lub d-pantenol. Należy jednak nakładać je tylko na pasma włosów, a nie skórę głowy. Wystrzegać powinnyśmy się też kosmetyków, które zawierają alkohol, ponieważ składnik ten mocno wysusza włosy.

Urządzenia do stylizacji

Włosy, które mają suche końcówki nie powinny być dodatkowo wystawiane na gorące powietrze. W związku z tym najlepiej jest w miarę możliwości zrezygnować z lokówki, prostownicy czy suszarki, które tylko pogłębią problem rozdwajania się końcówek. Zamiast tego lepiej jest stosować na nie olejek arganowy lub migdałowy, które dodatkowo nawilżą przesuszone końce włosów. Ciasne koki, kucyki czy mocne upięcia nie są najlepsze dla takiego typu włosów.

Katarzyna

Polecane