Soda oczyszczona i jej korzystny wpływ na stan skóry!

Patrycja
Uroda
07.12.2020 13:32
Soda oczyszczona i jej korzystny wpływ na stan skóry!

Soda oczyszczona znalazła zastosowanie w niemal każdej dziedzinie. Znalazła swoje miejsce w kuchni, na półce ze środkami czystości i domowej apteczce. Okazuje się także, że dzięki właściwościom kosmetycznym z powodzeniem możemy stosować ją w celu oczyszczania naszej skóry.

Zdjęcie Soda oczyszczona i jej korzystny wpływ na stan skóry! #1

Soda oczyszczona jest środkiem, który ma niezliczone właściwości. Standardowo wykorzystywana do pieczenia, sprawdza się także, jako tani i dobry środek czyszczący i neutralizujący zapachy. Stosuje się ją także, jako domowy sposób na pozbycie się zgagi i preparat wybielający zęby. Jako środek łagodzący oparzenia i podrażnienia, a także silnie oczyszczający z powodzeniem stosowana jest również w kosmetyce. Stanowi podstawowy składnik maseczek i peelingów oczyszczających skórę.

Oczyszczająca maseczka z sody

Sodę oczyszczoną możemy nakładać na skórę wymagającą oczyszczenia. Szczególnie dobrze sprawdzi się nałożenie maseczki z sody w strefie T. Usunie ona martwy naskórek, brud i nadmiar łoju.

Do przygotowania maseczki oczyszczającej wystarczą nam dwie łyżki sody i łyżka ciepłej wody. Z wymieszanych składników powstanie biała pasta. Gotowy preparat nakładamy na oczyszczoną wcześniej skórę twarzy w miejsca wymagające dodatkowej pomocy. Po kilku minutach mieszankę zmywamy ciepłą wodą, twarz osuszamy i nakładamy ulubiony krem, który dzięki dogłębnemu oczyszczeniu skóry lepiej się wchłonie.

Zdjęcie Soda oczyszczona i jej korzystny wpływ na stan skóry! #2

Nawilżająco-oczyszczająca maseczka z sody

Jeśli mamy skórę problematyczną, z tendencją do przesuszania możemy sporządzić maseczkę z sody oczyszczonej z dodatkiem oleju kokosowego. Doskonale oczyści ona naszą skórę, nawilżając jednocześnie. Maseczkę sporządzamy w podobny sposób. Dwie łyżki sody mieszamy z jedną łyżeczką ciepłej wody i jedną łyżeczką oleju kokosowego. Mieszankę możemy z powodzeniem stosować na całą powierzchnię twarzy i pozostawić przez dłuższy czas. Po kilkunastu minutach zmywamy ją letnią wodą i osuszamy skórę, a następnie nakładamy ulubiony krem.

Zdjęcie Soda oczyszczona i jej korzystny wpływ na stan skóry! #3

Rozjaśniający peeling sody

Problemy z przebarwieniami i plamkami również możemy zminimalizować przy pomocy sody oczyszczonej. Do sporządzenia domowego peelingu z sody będzie nam potrzebny brązowy cukier i cytryna. 1 łyżkę sody oczyszczonej mieszamy z 1 łyżką brązowego cukru i dwoma łyżkami soku z cytryny. Peeling jest dość agresywny i mocno ściera martwy naskórek, dlatego wykonujemy go delikatnymi, okrężnymi ruchami. Po peelingu skóra będzie wygładzona, a jej kolor bardziej jednolity.

Zdjęcie Soda oczyszczona i jej korzystny wpływ na stan skóry! #4

Odżywczy peeling z sody

Możemy wykonać peeling z użyciem sody oczyszczonej, który nie tylko oczyści naszą skórę, ale także ją odżywi, przyspieszy regenerację i gojenie się drobnych ran (np.po trądziku). W tym celu do peelingu dodamy miód, który ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybiczne, regenerujące i odżywcze. Do sporządzenia peelingu będzie nam potrzebna łyżeczka sody i łyżka płynnego miodu.

Peeling nie jest tak agresywny, jak poprzedni, nie odczujemy tu piaskowego tarcia sody o skórę. Możemy wykonywać go delikatnie mocniej, okrężnymi ruchami. Dzięki niemu skóra będzie oczyszczona, odżywiona, a podrażnienia złagodzone.

Ważne

Przed zastosowaniem jednego z przepisów na domową maseczkę lub peeling z sody oczyszczonej wykonaj próbę sporządzonego preparatu na nadgarstku lub innym niewielkim obszarze skóry. Dzięki temu unikniesz reakcji alergicznej i podrażnień.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną