Proszek do pieczenia – poznaj jego nietypowe zastosowania

Proszek do pieczenia – poznaj jego nietypowe zastosowania
13Maj

Choć niewiele osób o tym wie, proszek do pieczenia ma tak dużo ciekawych zastosowań, co soda oczyszczona. Poznaj je, a nigdy już nie będziesz narzekać na brak podstawowych kosmetyków i leków!

#Zgaga

Proszek do pieczenia doskonale reguluje ilość kwasów żołądkowych. Jeśli cierpisz na zgagę lub niestrawność wymieszaj łyżeczkę proszku do pieczenia w szklance wody i wypij. Pamiętaj, aby nie stosować te metody zbyt często. Przewlekła zgaga musi być skonsultowana z lekarzem.

#Nadmierna potliwość

Zdjęcie Proszek do pieczenia – poznaj jego nietypowe zastosowania #1

Jeśli jesteś w kryzysowej sytuacji bez dostępu do dezodorantu, ale jakimś cudem masz pod ręką proszek do pieczenia – jesteś uratowana. Proszek do pieczenia doskonale wchłania wilgoć i zapobiega nadmiernemu poceniu. Wymieszaj trochę proszku z wodą, aby powstała pasta. Nanieś na skórę, a nadmiar wytrzyj ręcznikiem.

#Kąpiel dla stóp

Proszek do pieczenia wymieszany z wodą stanowi doskonałą kąpiel dla stóp. Wygładza skórę i zmiękcza martwy naskórek, dzięki czemu dużo łatwiej go usuniesz.

#Użądlenia

Proszek do pieczenia ma odczyn zasadowy. Dzięki temu dobrze neutralizuje jad owadów. Jeśli użądli cię np. pszczoła posyp miejsce ugryzienia odrobiną proszku. Jeśli jednak jesteś uczulona na jad koniecznie udaj się do lekarza i nie posypuj ugryzienia niczym.

#Oczyszczanie skóry głowy

Zdjęcie Proszek do pieczenia – poznaj jego nietypowe zastosowania #2

Jeśli twoje włosy się przetłuszczają, dodaj do szampony trochę proszku do pieczenia. Proszek do pieczenia doskonale oczyszcza skórę głowy i pozostawia włosy świeże i pełne objętości.

#Oparzenia słoneczne

Proszek do pieczenia łagodzi oparzenia słoneczne jak nic innego. Możesz dodać kila łyżek proszku do letniej kąpieli. Po wyjściu z wanny nie osuszaj skóry dokładnie, ale pozostaw ją wilgotną. Możesz również wymieszaj proszek z wodą i nałożyć pastę na skórę.

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ