Nowy film braci Sekielskich już jutro. Zobacz mocny zwiastun! "Zabawa w chowanego"

Nowy film braci Sekielskich już jutro. Zobacz mocny zwiastun! "Zabawa w chowanego"

Bracia Sekielscy uzyskali rozgłos po pierwszym swoim filmie, który odnosił się do problemu pedofilii w kościele. Premiera filmu „Tylko nie mów nikomu” swoją emisję miała w 2019 roku i wywołała burzę komentarzy. Dokument ten porusza problem wykorzystywania seksualnego małoletnich przez księży katolickich w Polsce i ukrywaniu tych praktyk przez kościelnych hierarchów. Film ten uzyskał miano najpopularniejszego w Polsce w 2019 roku, który można było oglądać dzięki platformie YouTube.

Problemy z premierą

Data premiery dokumentu „Zabawa w chowanego” była kilka razy przekładana na późniejsze terminy. W pierwotnym planie film ten miał być dostępny już w listopadzie 2019 roku, jednak do tego nie doszło. Premiera została przełożona na styczeń 2020, a później na koniec marca.

Pandemia spowodowała, że ostatecznie film ten będzie można oglądnąć w maju. Panowie Sekielscy wyprodukowali jeszcze jeden film w podobnej tematyce. Jednak jego zasięg będzie większy, a materiałów do niego będą szukać poza granicami Polski. Produkcja trzeciej części trylogii będzie potrzebowała budżetu w kwocie około 1 mln zł.

Kolejna część głośnego filmu

W maju 2020 roku ma się ukazać druga część trylogii zaplanowanej przez braci Sekielskich. Nosi ona tytuł „Zabawa w chowanego” i pokazuje kolejne odsłony pedofilii w kościele.

Zwiastun do tego filmu można oglądać w sieci od 12 maja, a sam film ma być dostępny od 16 maja od godziny 10:00 na platformie You Tube. Zarówno film „Tylko nie mów nikomu”, jak i „Zabawa w chowanego” zostały sfinansowane z wpłat internautów i ludzi dobrej woli. Ten drugi dokument przez 1,5 godziny opowiada o tym, co dzieje się w polskich kościołach w sferze seksualności, która najczęściej prowadzi do pedofilii.

Opinia producenta

Tomasz Sekielski, który jest reżyserem obu części, zapowiedział, że film ten pokazuje prawdziwe łzy i emocje uczestników. Uważa on również, że byłby niepocieszony, gdyby ten dokument przeszedł bez echa, ponieważ pokazuje on pewne mechanizmy, konkretne osoby oraz ich problemy. Pierwszy film wywołał mocną dyskusję publiczną oraz odbił się echem w polskiej kinematografii. Po roku od swojej premiery obejrzało go już ponad 23 mln widzów.

.

Katarzyna

Polecane