Idzie w ślady Sekielskiego. Zbiera pieniądze na film o ANTYSZCZEPIONKOWCACH!

Idzie w ślady Sekielskiego. Zbiera pieniądze na film o ANTYSZCZEPIONKOWCACH!
15Cze

Po sukcesie “Tylko nie mów nikomu” ludzie uwierzyli, że nie potrzeba wielkiej wytwórni, czy stacji telewizyjnej, aby zrobić film poruszający najważniejsze tematy. W ślady Sekielskiego postanowił pójść znany lekarz, który chce nakręcić film o ruchu antyszczepionkowym.

Zdjęcie Idzie w ślady Sekielskiego. Zbiera pieniądze na film o ANTYSZCZEPIONKOWCACH! #1

Zbiórka pieniędzy bije rekordy! Jak zapowiedział sam twórca, wystarczy środków na nakręcenie aż dwóch części filmu.

Kim jest tajemniczy lekarz?

Dawid Ciemięga jest pediatrą. W 2017 wygrał w plebiscycie “Hipokrates 2017”. Po pracy Dawid zajmuję się między innymi obalaniem mitów na temat szczepionek. Nie boi się wyrażać swojego krytycznego zdania na temat ruchu antyszczepionkowego w mediach społecznościowych. Niejednokrotnie mocno mu się za to oberwało - dostawał groźby i obelgi.

Dlaczego ten film jest ważny?

Dawid Ciemięga zwraca uwagę na fakt, że ruch antyszczepionkowy, w tym organizacji Stop Nop, jest bardzo niebezpieczny. Rodzice czytają w internecie informacje na temat rzekomej szkodliwości szczepionek. Następnie podejmują decyzję o nieszczepieniu swoich pociech na bardzo groźne choroby. Wszystko to z powodu braku rozpowszechniania informacji o tym, że antyszczepionkowcy podają fałszywe informacje. Niezależnie od tego, czy robią to świadomie, czy sami padli ofiarą oszustwa, ten proceder może mieć opłakane skutki.

Zdjęcie Idzie w ślady Sekielskiego. Zbiera pieniądze na film o ANTYSZCZEPIONKOWCACH! #2

Zbiórka pieniędzy

W wywiadzie dla INNPoland.pl Dawid Ciemięga przyznał, że inspirował się Tomaszem Sekielskim. Otworzył zbiórkę pieniędzy na zrealizowanie filmu. Na Zrzutka.pl zebrał już ponad 40 tysięcy złotych! To przeszło jego najśmielsze oczekiwania.

– Zacząłem bardzo skromnie, bo nawet nie zakładałem, że tyle osób będzie chciało wspierać ten pomysł. Było mi też trochę niezręcznie organizować zbiórkę pieniędzy, ja nie lubię takich rzeczy. Przez ostatni czas za wszystko płaciłem z własnych pieniędzy. Czułem się trochę skrępowany prosząc ludzi o wsparcie. Ale muszę przyznać, że pomysł filmu miałem w głowie od pewnego czasu. - mówił w wywiadzie dla INNPoland.pl

Dzięki tak pozytywnemu odzewowi ze strony internautów, lekarz postanowił, że zajmie się też kolejnym projektem. Planuje nakręcić film obalający mit skuteczności różnych pseudonaukowych terapii, w które wiele osób wciąż niestety wierzy.

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ