Duże ZMIANY W PRAWIE po filmie Sekielskiego! Konferencja Ziobro i Morawiecki

Agnieszka
Newsy
14.05.2019 13:49
Duże ZMIANY W PRAWIE po filmie Sekielskiego! Konferencja Ziobro i Morawiecki

Film braci Sekielskich “Tylko nie mów nikomu” wywołał spore kontrowersje. Na temat pedofilii w kościele wypowiedzieli się nie tylko katoliccy hierarchowie, ale też premier Morawiecki oraz Zbigniew Ziobro. Zapowiedzieli spore zmiany w prawie.

Reakcja na film braci Sekielskich

Podczas konferencji prasowej padło pytanie o to, czy zostanie powołana komisja do spraw przypadków przestępstw przedawnionych poruszonych w filmie. Premier Morawiecki stwierdził jednak, że rząd nie widzi takiej potrzeby.

Padło też pytanie o duchownych, którzy mieli wiedzę na temat przestępstw popełnianych przez innych duchownych.

-”Wszystkie osoby, które wejdą w posiadanie wiedzy dotyczącej tych haniebnych czynów będą zagrożone sankcjami karnymi w przypadku ukrywania tych informacji. Chcemy walczyć ze zmową milczenia"- mówił premier.

Panowie zapowiedzieli zmiany w prawie, które działają na niekorzyść takich przestępców!

Zmiany w prawie

BRAK PRZEDAWNIENIA

Gwałt na dziecku nie będzie już podlegał przedawnieniu. To bardzo dobra wiadomość. Do tej pory atak na tle seksualnym na małoletniego poniżej 15 roku życia przedawniał się po 20 latach lub po 30 latach, jeśli wszczęte zostało postępowanie.

Zdjęcie Duże ZMIANY W PRAWIE po filmie Sekielskiego! Konferencja Ziobro i Morawiecki #1
Źródło:https://twitter.com/MS_GOV_PL/status/1128245512933728256/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1128245512933728256&ref_url=https%3A%2F%2Fwiadomosci.wp.pl%2Freakcje-po-filmie-sekielskich-morawiecki-i-ziobro-zapowiadaja-zmiany-w-prawie-6380869202647169a

Co więcej, rząd chce również podwyższyć wiek ochrony dzieci z 15 do 16 roku życia. A także wprowadzić całkowity zakaz zbliżania się i kontaktowania oprawcy z pokrzywdzonym.

ZAOSTRZENIE KAR

- Zbyt często mieliśmy do czynienia z łagodnymi wyrokami - uważa premier.

Rząd chce również zaostrzyć kary za najcięższe przestępstwa, w tym za akty pedofilskie do 30 lat pozbawienia wolności. Jeśli dziecko w wyniku gwałtu zmarło - do dożywocia. Jest też plan dodania informacji do rejestru pedofilów o zawodzie, jaki pełnił sprawca w czasie popełnienia przestępstwa.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną