Top 3 najgorsze zapachy, które wsiąkają w ubrania. Jak się ich pozbyć?

Top 3 najgorsze zapachy, które wsiąkają w ubrania. Jak się ich pozbyć?

Niektóre zapachy bardzo szybko wsiąkają w ubrania i ciężko jest się ich pozbyć. Brzydka woń pozostaje na nich na długo i trudno ja zlikwidować. Poniżej przedstawiamy top 3 najgorsze zapachy i sposoby, jak skutecznie się ich pozbyć z naszych ulubionych rzeczy.

Zdjęcie Top 3 najgorsze zapachy, które wsiąkają w ubrania. Jak się ich pozbyć? #1

Ognisko

Pozbycie się zapachu ogniska z ubrań nie jest łatwym zadaniem. Jeśli nie masz czasu na pranie, a chcesz szybko odświeżyć ulubioną rzecz, włóż ją do szczelnego, foliowego worka, nasyp do środka suszonych kwiatów lub owoców, zasypki dla dzieci i mocno potrząśnij. Po chwili ubranie będzie miało zupełnie inny zapach. Pamiętaj, żeby podczas palenia ogniska przestrzegać podstawowych zasad: używaj tylko suchego drewna, nie pal śmieci, nie używaj chemicznej rozpałki i rozpuszczalnika. W ten sposób dym będzie miał przyjemny i mniej gryzący zapach.

Zdjęcie Top 3 najgorsze zapachy, które wsiąkają w ubrania. Jak się ich pozbyć? #2

Grill

Podobnie sprawa ma się z zapachem grillowanego jedzenia. Choć kiełbaski, szaszłyki, czy karkówka z grilla są pyszne, to ich zapach długo utrzymuje się na naszych ubraniach. Jeśli w szybki sposób chcesz się pozbyć zapachu grilla z ubrań, możesz umieścić je w szczelnym foliowym worku lub pokrowcu i wsypać do niego garść ziaren kawy. Po jakimś czasie, ziarna wchłoną zapach dymu, a Twoje ubranie będzie znów świeże.

Dym z papierosów

Zapach dymu z papierosów jest bardzo mocno wyczuwalny i szybko wgryza się w ubrania. To niezwykle silna i drażniąca woń, której trudno się pozbyć. Jak usunąć brzydki zapach papierosów z ubrań, nie niszcząc ich? Co zrobić, by rzeczy palacza ładnie pachniały? Wystarczy, że powiesisz konkretną rzecz nad brodzikiem lub wanną, a pod nią postawisz miskę z wrzącą wodą z dodatkiem octu.

Para usunie nieprzyjemny zapach. Następnie wypierz ubranie jak zwykle i gotowe! Kwasek cytrynowy dodany do proszku do prania, również pozwoli usunąć nieprzyjemny zapach. Możesz użyć także zasypki dla niemowląt. Posyp nią ubranie, a po paru godzinach wytrzep. Woń papierosów powinna zniknąć.

Najlepszym sposobem na pozbycie się nieprzyjemnych, uciążliwych zapachów jest po prostu upranie ubrań. Jeśli nie masz na to czasu i zależy Ci na szybkim odświeżeniu ulubionej rzeczy, skorzystaj z powyższych metod.

Patrycja

Polecane