Brzydki zapach ubrań po praniu- sprawdź, jak się go pozbyć

Patrycja
Dom
15.07.2020 17:13
Brzydki zapach ubrań po praniu- sprawdź, jak się go pozbyć

Zdarza się, że świeżo uprane ubrania mogą wydzielać brzydki, nieprzyjemny zapach. Najczęściej dzieje się tak przez niewłaściwe suszenie lub włożenie wilgotnych ubrań do szafki. Jednak wina może leżeć także po stronie naszej pralki. Dowiedz się, dlaczego tak się zdarza i poznaj najlepsze sposoby na usunięcie nieprzyjemnego zapachu po praniu.

Zdjęcie Brzydki zapach ubrań po praniu- sprawdź, jak się go pozbyć #1

Jakie są przyczyny brzydkiego zapachu?

Za brzydki i nieprzyjemny zapach ubrań po praniu, mogą odpowiadać bakterie, które rozmnażają się, gdy do kosza na pranie wkładamy wilgotną, brudną odzież. Kolejną przyczyną może być niewłaściwe suszenie ubrań w pomieszczeniu o dużej wilgotności ze słabą wentylacją. Przez to nie są w stanie prawidłowo wyschnąć. Wkładanie wciąż wilgotnych ubrań do szafek, to kolejny powód powstawania nieprzyjemnego zapachu. Jednak bardzo możliwe, że problem leży w naszej pralce.

Gdy problemem jest pralka

Brudna pralka może okazać się powodem brzydkiego zapachu na naszych ubraniach. Na początku sprawdź, czy wszystkie pojemniki są czyste, a w zakamarkach nie osadza się kamień i osad. Przyjrzyj się też gumowym uszczelkom w pralce, umyj je i osusz.

Zdjęcie Brzydki zapach ubrań po praniu- sprawdź, jak się go pozbyć #2

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z ubrań po praniu?

Ocet lub wybielacz

Do każdego prania warto dodać szklankę octu (w przypadku kolorowych ubrań) lub wybielacz (przy białym praniu). Dzięki temu nieprzyjemny zapach zniknie.

Olejek sosnowy

Warto użyć też olejku sosnowego. Dodaj kilka kropel do każdego prania. Olejek ma działanie bakteriobójcze i nada ubraniom świeży, przyjemny zapach.

Zdjęcie Brzydki zapach ubrań po praniu- sprawdź, jak się go pozbyć #3

Alkohol

Aby pozbyć się z ubrań nieprzyjemnego zapachu, możesz spryskać je alkoholem. Przelej wódkę lub spirytus salicylowy do butelki z atomizerem i spryskaj ubranie. Pomoże to usunąć zapach stęchlizny i potu.

Prasowanie

Czasem prasowanie ubrań pomoże usunąć zapach stęchlizny. Wysoka temperatura skutecznie pomoże pozbyć się brzydkiego aromatu.

Zdjęcie Brzydki zapach ubrań po praniu- sprawdź, jak się go pozbyć #4

Zamrożenie

Ciekawym sposobem na likwidację brzydkiego zapachu jest włożenie ubrań do zamrażarki. Umieść je w foliowym woreczku i pozostaw w zamrażarce na całą noc. Niska temperatura zabije bakterie, wywołujące brzydki zapach i odświeży odzież.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną