Nieprzyjemny zapach w lodówce? Pozbądź się go w łatwy sposób!

Patrycja
Newsy
21.02.2020 11:30
Nieprzyjemny zapach w lodówce? Pozbądź się go w łatwy sposób!

Nieprzyjemny zapach pojawia się od czasu do czasu w każdej lodówce. Może on odebrać nam apetyt, nawet jeśli jesteśmy prawdziwymi głodomorami. Jak usunąć przykry zapach i odświeżyć lodówkę nie szorując jej przy każdej okazji?

Zdjęcie Nieprzyjemny zapach w lodówce? Pozbądź się go w łatwy sposób! #1

Kiełbasa, której zapachem przesiąkł jogurt, ser pleśniowy uwalniający aromat w każdym zakamarku lodówki, ryba, której woń utrzymuje się jeszcze dwa dni po jej zniknięciu czy niemiły zapaszek zepsutego obiadu - która z nas tego nie zna? Regularne czyszczenie lodówki i wyrzucenie zepsutych produktów to oczywiście podstawa, jeśli chcemy cieszyć się czystą i higieniczną chłodziarką. Jednak jeśli chodzi o świeżość to mamy na to kilka niedrogich i ekologicznych trików.


Herbata

Ciekawym sposobem jest umieszczenie torebki herbaty w lodówce. Nie tylko pochłonie ona brzydki zapach, ale także nadmiar wilgoci. Możesz użyć zużytych torebek, jeśli wcześniej je wysuszysz. Torebeczki wymieniaj co 3-5 dni.

Zdjęcie Nieprzyjemny zapach w lodówce? Pozbądź się go w łatwy sposób! #2


Kawa

Do lodówki możesz także włożyć miseczkę ze zmielonymi ziarnami kawy. Świeża kawa usunie nieprzyjemne zapachy i wypełni ją przyjemnym - orzechowym. Miseczkę wymieniaj co 1-2 tygodnie.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona ma całą masę zastosowań - sprawdzi się także przy pochłanianiu brzydkich zapachów i wilgoci. Wystarczy, że talerzyk z proszkiem zostawimy w lodówce na noc.

Zdjęcie Nieprzyjemny zapach w lodówce? Pozbądź się go w łatwy sposób! #3

Proszek do pieczenia

Proszek do pieczenia z powodzeniem zastąpi nam sodę. Pozbędziemy się przy jego pomocy nieprzyjemnego zapachu, ale nie wilgoci. Za to, dzięki mniejszej zdolności do pochłaniania wilgoci, możemy trzymać go w lodówce nawet 4 dni.


Goździki

Jeśli masz w szafce tę aromatyczną przyprawę, to bez problemu pozbędziesz się wilgoci i brzydkiej woni z lodówki. Wystarczy garstka na półce, by cieszyć się świeżością przez długi czas. Goździki trzymamy tak długo, jak długo spełniają swoje zadanie.

Zdjęcie Nieprzyjemny zapach w lodówce? Pozbądź się go w łatwy sposób! #4

Cytrusy

Owoce cytrusowe - cytryny, pomarańcze czy też grejpfruty to kolejny szybki i prosty sposób na usunięcie zapachu z chłodziarki. Połówka któregoś z owoców lub sama ich skórka wystarczy na długo - jednak należny kontrolować ich stan, by efekt nie był odwrotny od zamierzonego.

Żwirek


Zaskoczeniem, ale także skutecznym sposobem może okazać się trzymanie w lodówce piasku dla kota. Bezzapachowy żwirek możemy umieścić w małej miseczce i cieszyć się brakiem wilgoci i mieszających się zapachów.

Zdjęcie Nieprzyjemny zapach w lodówce? Pozbądź się go w łatwy sposób! #5


Nieprzyjemny zapach wydostający się z naszej lodówki to częsty problem, jednak pozbycie się go jest bardzo proste!

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną