Czy przez koronawirusa spadną ceny mieszkań w Polsce?

Czy przez koronawirusa spadną ceny mieszkań w Polsce?

Czy pandemia koronawirusa uderzy w rynek nieruchomości w Polsce? W jaki sposób się on zmieni? Czy i jak bardzo spadną ceny mieszkań? Te pytania obecnie zadaje sobie wiele osób, sprawdź co mówią o tym eksperci!

Zdjęcie Czy przez koronawirusa spadną ceny mieszkań w Polsce? #1

Koronawirus może wpłynąć na zmiany cen

Eksperci przyznają, że koronawirus może wpłynąć na spadek cen nieruchomości, ale jednocześnie analizy nie potwierdzają, że będą to duże i znaczące obniżki. Być może pojawią się chwilowe wahania, ale deweloperzy przewidują, że ceny szybko z powrotem odbiją w górę. Zmiany cen mieszkań nie powinny przekroczyć 5%. Wiele inwestycji budowlanych jest już rozpoczętych, pracownicy są dostępni, a zainteresowanie kupujących wciąż wysokie. To gwarantuje stabilność na rynku nieruchomości.

Zdjęcie Czy przez koronawirusa spadną ceny mieszkań w Polsce? #2

Spokój na rynku nieruchomości

Prezes serwisu Gratka.pl, Jacek Makowski mówi, że rynek nieruchomości nie reaguje gwałtownie na tego typu sytuacje kryzysowe. Ceny na razie nie spadają, a rynek raczej zamarł, ponieważ sprzedający chcą przeczekać niepewną sytuację i na razie wstrzymują się z decyzjami o pozbyciu się mieszkań. Kupujący również czekają i decyzje o zakupie nieruchomości, odsuwają w czasie.

Większy popyt na wynajem

Analizy przewidują za to wzrost na rynku najmu. Ze względu na kryzys gospodarczy, możliwą utratę miejsc pracy, zawirowania finansowe i kredytowe, być może więcej osób będzie chciało lub będzie zmuszonych, wynajmować mieszkania.


Zdjęcie Czy przez koronawirusa spadną ceny mieszkań w Polsce? #3

Nowe trendy na rynku

Eksperci przyznają, że zwiększyło się za to zainteresowanie działkami rekreacyjnymi w pobliżu miast. Obowiązkowa kwarantanna i izolacja domowa, uwięziła wielu Polaków w domach na długie tygodnie. Mieszkańcy bloków, pozbawieni przydomowych ogrodów, chcą skorzystać z wiosennej, słonecznej pogody i poszukują terenów rekreacyjnych, które mogliby nabyć.

Patrycja

Polecane