Niektóre sklepy odzieżowe i meblowe są już otwarte- sprawdź które!

Niektóre sklepy odzieżowe i meblowe są już otwarte- sprawdź które!

Koronawirus bardzo negatywnie wpłynął na światową gospodarkę. Wiele galerii handlowych oraz sklepów zostało zamkniętych. Niektóre zostały zamknięte przymusowo przez państwo, natomiast inne nie były w stanie się utrzymać i również przestały działać na czas pandemii.

Zdjęcie Niektóre sklepy odzieżowe i meblowe są już otwarte- sprawdź które! #1

Łagodzenie obostrzeń i dotychczasowe straty

Rząd przyjął plan, który ma na celu częściowe „odmrażanie” polskiej gospodarki. Jeśli liczba nowych zachorowań i zgonów będzie sukcesywnie malała, wtedy państwo zacznie powoli znosić wprowadzone wcześniej zakazy. Od 20 kwietnia weszliśmy w pierwszy etap łagodzenie obostrzeń, który pozwala na otwarcie niektórych sklepów. Dlatego kolejne sieci handlowe zdecydowały się na otwarcie swoich sklepów. Jak podaje Federacja Przedsiębiorców Polskich i Lewiatan, Polska przez wprowadzenie tak rygorystycznych obostrzeń od 16 marca do 20 kwietnia mogła stracić nawet około 79,3 mld zł. Największe starty odnotowano w usługach i przemyśle. Sektor handlu, który jest na trzeciej pozycji, utracił przychody na poziomie 20 mld zł.Otwarte sklepy odzieżowe


Skoro sieci handlowe mogą zacząć już działać, to sklepy meblowe również zabiegają o taką możliwość. Właściciele takich sklepów wolnostojących chcą, aby mogły one już funkcjonować i przyjmować klientów od 26 kwietnia. Sieć sklepów H&M otworzyła już cztery swoje sklepy od zeszłego wtorku. Polska spółka CCC również chce uruchomić około 100 swoich punktów sprzedaży, będą to jednak ich mniejsze sklepy. Otwarcie sklepów znajdujących się w galeriach jest planowane dopiero w trzecim etapie łagodzenia obostrzeń. Nie ma niestety żadnej dokładnej daty, kiedy miałoby to nastąpić, ponieważ wszystko zależy od dalszego rozwoju pandemii w naszym kraju.

Zdjęcie Niektóre sklepy odzieżowe i meblowe są już otwarte- sprawdź które! #2

IKEA wspiera

Ikea również poparła pomysł, który pozwalałby na otwarcie sklepów, ponieważ to oni jako pierwsi dobrowolnie zamknęli swoje oddziały w Polsce. Skłoniła ich do tego sytuacja, jaka panowała na świecie. Na chwile obecną IKEA twierdzi, że jest gotowa na otwarcie swoich placówek i przyjmowanie klientów z zachowaniem obowiązujących obostrzeń.

Katarzyna

Polecane