Franczyza w dobie koronawirusa to dobre rozwiązanie?


                    Franczyza w dobie koronawirusa to dobre rozwiązanie?
21Kwi

Prowadzenie własnej firmy to nie prosta sztuka. Wie o tym każdy, kto jest samozatrudniony. Trzeba wtedy samemu dbać o wszystkie sprawy. W obecnej chwili, gdy koronawirus sieje zniszczenie w gospodarce i w ludzkich organizmach, tym bardziej nie jest łatwo. Istnieją jednak branże, których koronawirus tak bardzo nie dotknie. Mowa tu o franczyzobiorcach, którzy prowadzą swój własny sklep pod opieką franczyzodawcy. Na takich zasadach działają m.in. sklepy „Żabka”.

Zdjęcie Franczyza w dobie koronawirusa to dobre rozwiązanie? #1

Sytuacja czasie pandemii

Sklepu spożywcze „Żabka” radzą sobie, jak tylko mogą w tym trudnym czasie. Bardzo ważne jest, aby w pracy była przyjazna i miła atmosfera. Każdy pracownik zna swoje obowiązki, dzięki czemu praca idzie sprawniej. W czasach pandemii trzeba dać o zdrowie klientów, dlatego pracownicy pilnują, aby był zachowany bezpieczny odstęp oraz dostępność do środków ochrony osobistej dla odwiedzających ich sklep.

Sami również chronią się przed zakażeniem, a wszelkie środki dostarcza im franczyzodawca. To, że sklepy te zazwyczaj znajdują się blisko domów i ludzi, którzy mogą w nich zrobić najpotrzebniejsze zakupy, również ma ogromne znaczenie dla tego biznesu. Wiele osób woli teraz wybrać się do małego, osiedlowego sklepu niż do dużego marketu i zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze rzeczy.

Pomoc dla przedsiębiorców

Sieć sklepów „Żabka” ma swoje promocje, kampanie reklamowe, przez co nie trzeba samemu się o to martwić. Osoby, które chcą się podjąć takiego biznesu, mogą liczyć na pomoc finansową od franczyzodawcy, która na początku bardzo pomaga. Wszelkie zmiany czy ulepszenia zachodzą, wtedy we wszystkich sklepach. Franczyza odciąża właściciela sklepu pod względem wielu aspektów, o które normalnie musiałby się zatroszczyć sam. Chodzi tu przede wszystkim o reklamę, wszelkie modernizacje czy wkład własny.

Zdjęcie Franczyza w dobie koronawirusa to dobre rozwiązanie? #2

„Żabka” jako sieć w bardzo krótkim czasie zareagowała na rozwój pandemii w Polsce. Szybko do sklepów dostarczono płyny dezynfekujące, maseczki ochronne czy środki ochrony osobistej dla pracowników. Jak wiadomo, w pewnym czasie był to towar bardzo deficytowy, dlatego „Żabka” stanęła wtedy na wysokości zadania.

Prawdziwy handel

Prowadzenie biznesu w formie franczyzy pozwala na skupieniu się na prawdziwie ważnych rzeczach w handlu. Chodzi o to, że np. franczyzobiorca nie musi zajmować się dostarczaniem towaru, w sensie logistycznym. Do jego zadań należy przygotowanie zamówienia, a sposób jego dostawy nie zaprząta już jego głowy. Podobnie dzieje się z reklamą. Normalnie zajmowałby się tym przedsiębiorca, jednak to zadanie leży po stronie franczyzodawcy. Wszelkie promocje, zniżki, rabaty są opracowywane przez inne osoby. Franczyzobiorca może dzięki temu skupić się na doglądaniu sklepu i kontakcie z klientem. Te aspekty są akurat bardzo ważne podczas prowadzenia własnego sklepu.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja