Jak zdezynfekować auto podczas pandemii koronawirusa?

Patrycja
Newsy
20.04.2020 18:17
Jak zdezynfekować auto podczas pandemii koronawirusa?

Pandemia koronawirusa, w ostatnich tygodniach uziemiła w domach wiele osób. Mimo ograniczeń w przemieszczaniu się, część z nas wciąż musi codziennie dojeżdżać z domu do pracy i z powrotem, załatwiać niezbędne życiowe potrzeby, takie jak zakupy, czy pomoc i opieka nad bliskimi. Choć możemy podróżować komunikacją miejską, to obecnie własny samochód jest jednym z najbezpieczniejszych środków transportu.

Zdjęcie Jak zdezynfekować auto podczas pandemii koronawirusa? #1

Podpowiadamy, jak skutecznie wyczyścić i odkazić samochód w czasie pandemii koronawirusa!

Czym dezynfekować samochód?

Czyszcząc samochód, warto sięgnąć po środek dezynfekujący o wysokim stężeniu alkoholu, co najmniej 70%. Najlepszy do tego celu będzie alkohol izopropylowy, ściereczki z mikrofibry lub gotowe, nawilżane chusteczki antybakteryjne.

Jakie powierzchnie wyczyścić?

Pamiętajmy o tym, żeby przed wejściem do auta i po każdej podróży dokładnie wyczyścić i zdezynfekować najczęściej dotykane powierzchnie w samochodzie. Należą do nich ramy drzwi i zewnętrzne klamki, włącznie z klamką bagażnika. Nie zapominajmy o elementach wnętrza pojazdu, takich jak kierownica, dźwignia zmiany biegów, dźwignia kierunkowskazów, wycieraczek, hamulec ręczny, przyciski na panelu klimatyzacji i radia, podłokietniki oraz elementy sterujące pozycją foteli.

Do skórzanych elementów tapicerki samochodowej, kierownicy i drążka zmiany biegów najlepiej użyć roztworu ciepłej wody z mydłem, aby nie zniszczyć ich płynem na bazie alkoholu.

Zdjęcie Jak zdezynfekować auto podczas pandemii koronawirusa? #2

Jak bezpiecznie podróżować samochodem?

Zgodnie z nałożonymi restrykcjami, w czasie pandemii, możemy podróżować maksymalnie we dwie osoby, zakaz ten nie dotyczy rodzin. Najlepiej oczywiście przemieszczać się samemu, ale gdy podróżujemy z inną obcą osobą, wszyscy pasażerowie powinni mieć założone ochronne maseczki i jednorazowe rękawiczki, które po zakończeniu podróży należy wyrzucić. Pasażer powinien siedzieć na tylnym siedzeniu, maksymalnie daleko od kierowcy, aby dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo podczas jazdy.

Co z tankowaniem?

Pamiętajmy, aby także podczas tankowania zachowywać środki ostrożności. Ogranicz liczbę wizyt na stacji benzynowej, tankując do pełna. Podczas tankowania korzystaj z rękawiczek jednorazowych, które znajdują się przy każdym dystrybutorze, podczas płacenia staraj się dokonywać transakcji bezgotówkowych, używaj karty lub aplikacji w telefonie.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną