Skończyło Ci się mleko, ale nie chcesz iść do sklepu? Zobacz, jak zrobić je w domu!

Katarzyna

Zdrowie

05.04.2020 21:29

Skończyło Ci się mleko, ale nie chcesz iść do sklepu? Zobacz, jak zrobić je w domu!

Dziś już nikt nie wyobraża sobie życia bez mleka. Jest najlepszy kompanem śniadań czy lekkich przekąsek. Dodajemy je do płatków, kawy czy deserów, dlatego też często się kończy w najmniej odpowiednim momencie.

Zdjęcie Brakuje ci mleka- zrób je sama w domu ! #1

Zawsze można wtedy pójść do sklepu i po prostu dokupić. Jednak nie zawsze mamy na to ochotę czy czas. Warto więc poznać sposób, który pozwoli na uzupełnienie tego wyrobu bez konieczności posiadania własnej krowy.

Mleko bez krowy

Pewna blogerka podzieliła się swoim przepisem na stworzenie mleka ale w wersji roślinnej. Z dnia na dzień przepis ten stał się hitem i został wykorzystywany w kuchni przez wiele osób. Swoją popularność zyskał dzięki prostym składnikom. Wyrób ten ma identyczny kolor i smak jak normalne mleko. Napój ten jest również wolny od laktozy, a składniki potrzebne do jego wytworzenia zapewne każdy z nas znajdzie w swojej kuchni.

Zdjęcie Brakuje ci mleka- zrób je sama w domu ! #2

Prosty przepis

Do jego stworzenia potrzebujemy tylko 75 gramów płatków owsianych oraz 1 litra wody. Wystarczy wrzucić je do blendera i zblendować. Opcjonalnie można dodać również miód lub daktyle, które nadadzą mu słodkawy smak. Po zblendowaniu tak powstały napój należy przelać przez gazę, aby pozbyć się łupin i innych zanieczyszczeń. Dzięki temu mleko będzie miało aksamitną konsystencję. Płatki owsiane można również zastąpić migdałami lub orzechami, jednak jest to już droższy sposób.