Zmiany w sklepach przez koronawirusa. Sprawdź, co wprowadzają popularne marki!

Zmiany w sklepach przez koronawirusa. Sprawdź, co wprowadzają popularne marki!

Polskie sklepy reagują w odpowiedzi na epidemię koronawiusa. Biedronka, Lidl, Kaufland, Netto i Aldi skracają godziny otwarcia sklepów i wprowadzają zmiany w trosce o bezpieczeństwo klientów i pracowników.

Płyn dezynfekujący i chusteczki dla klientów

W sklepach sieci Kaufland dostępne będą stacje do odkażania i dezynfekcji. W Biedronce pojawią się pojemniki z płynem dezynfekującym przy wejściach do sklepu oraz chusteczki nawilżane przy kasach.

Zdjęcie Zmiany w sklepach przez koronawirusa. Sprawdź, co wprowadzają popularne marki! #1

Ochrona pracowników

Wprowadzono oznaczenia miejsc na podłodze dla obsługi klientów przy linii kas. W sklepach pojawiły się informacje o konieczności zachowania bezpiecznego dystansu między klientami (co najmniej 1 metr). Zamontowane zostaną także szyby pleksi, oddzielające pracowników od kupujących.

Zdjęcie Zmiany w sklepach przez koronawirusa. Sprawdź, co wprowadzają popularne marki! #2

Skrócenie godzin otwarcia sklepów

Biedronka skróciła godziny otwarcia sklepów do 8:00-20:00. Sieć sklepów Żabka także wprowadziła ograniczenie czasu otwarcia do 7:00-22:00. Podobne zmiany nastąpiły także w Stokrotce

Limity klientów przebywających w sklepie

W sklepach wprowadzono limit osób, które mogą przebywać tam w jednym czasie. W Biedronce wprowadzono rotacyjny system pracy, pracownicy przez tydzień mogą pracować, a w kolejnym zostawać w domu. Osoby po 60 roku życia zwolniono z obowiązku świadczenia pracy, z zachowaniem wynagrodzenia.

Zdjęcie Zmiany w sklepach przez koronawirusa. Sprawdź, co wprowadzają popularne marki! #3

Płatności bezgotówkowe

Wszystkie sieci rekomendują dokonywanie płatności za zakupy w sposób bezgotówkowy: kartą lub za pomocą aplikacji w telefonie, czy zegarku.

Zdjęcie Zmiany w sklepach przez koronawirusa. Sprawdź, co wprowadzają popularne marki! #4

Przekąski i napoje na wynos

Zgodnie z zaleceniami GIS w Żabce, przekąski i gorące napoje będą sprzedawane tylko na wynos. W Kauflandzie zrezygnowano z prowadzenia promocyjnych degustacji produktów.

Dbałość o czystość i higienę

Oprócz tego wszystkie sklepy szczególnie dbają o przestrzeganie zasad higieny i czystości. Pieczywo jest pakowane w jednorazowe reklamówki (Aldi), klienci informowani o obowiązku zakładania rękawiczek podczas jego nakładania (Kaufland), a kosze i wózki regularnie myte i odkażane w płynach dezynfekujących (Biedronka).

Zdjęcie Zmiany w sklepach przez koronawirusa. Sprawdź, co wprowadzają popularne marki! #5

W sklepach znajdują się plakaty i instrukcje na temat sposobów reagowania w obecnej sytuacji, sieci wprowadziły specjalne procedury sanitarne i kładą większy nacisk na bezpieczeństwo dla pracowników i klientów.

Patrycja

Polecane