Zaburzenia hormonalne Jak bardzo wpływają na wygląd?

Katarzyna

Zdrowie

March 19, 2020, 6:19 p.m.

Zaburzenia hormonalne  Jak bardzo wpływają na wygląd?

Błędne funkcjonowanie układu hormonalnego może być spowodowane przyczynami naturalnymi, zmianami jakie zachodzą w naszym organizmie lub w ogólnym otoczeniu. Poniżej znajduje się lista objawów, które mogą mieć swoja przyczynę właśnie w błędnym funkcjonowaniu układu hormonalnego.

Zdjęcie Zaburzenia hormonalne  Jak bardzo wpływają na wygląd? #1

Trądzik

Jednym ze skutków błędnego funkcjonowania układu hormonalnego jest pojawienie się trądziku. Jeśli pomimo odpowiedniej pielęgnacji cery i skóry pojawia się trądzik to może być to spowodowane dysfunkcją gospodarki hormonalnej. Niedoskonałości skórne mogą mieć swoją przyczynę również w niezdrowej diecie lub w obecnie przechodzonych cyklach menstruacyjnych.

Przyrost wagi

Zaburzenia hormonalne mogą być przyczyną szybkiego przybierania na wadze. Należy tu pamiętać, że jedne osoby szybko chudną a inne doświadczają przyrostu wagi pomimo stosowanych diet i ćwiczeń. Warto więc skonsultować się z lekarzem i sprawdzić czy nasz układ hormonalny działa prawidłowo.

Ciągłe odczuwanie zmęczenia

Brak równowagi hormonalnej może przekładać się również na nasze samopoczucie. Gdy stale czujemy się zmęczeni i senni to również może oznaczać złe funkcjonowanie układu hormonalnego.

Ten problem może dotyczyć również osób, które pomimo przespania optymalnej ilość czasu nadal wyglądają na zmęczonych. Za sen w naszym organizmie odpowiada taki hormon jak progesteron. Gdy stale odczuwamy senność, wtedy powinniśmy poprzez badanie krwi sprawdzić czy jego poziom jest w normie.

Zdjęcie Zaburzenia hormonalne  Jak bardzo wpływają na wygląd? #2


Wzmożona potliwość

Nadmierne pocenie to kolejna przyczyna problemów hormonalnych. Nie zawsze jednak nadmierna potliwość wiąże się wyłącznie z zaburzeniami równowagi hormonalnej. Warto jednak przebadać się pod tym kątem jeśli przy poceniu występują również uderzenia gorąca.

Depresja

Depresja to kolejny choroba, która może wystąpić w sytuacji zaburzeń równowagi hormonalnej. U pań można ją zaobserwować w krótko przed miesiączką, w trakcie ciąży lub w okresie menopauzy. Nagłe odczucia smutku, apatii i braku chęci do życia mogą oznaczać, że hormony nie funkcjonują w sposób prawidłowy.

Szybka utrata włosów

Następnym objawem zaburzeń równowagi hormonalnej jest szybka utrata włosów. Pomimo stosowania przeróżnych szamponów, wcierek czy maseczek, włosy nadal wypadają w zbyt dużej ilości, wtedy może oznaczać, to że układ hormonalny nie działa tak jak powinien.

Zbyt duża ilość owłosienia

Jak wiadomo można przechodzić z skrajności w skrajność. W związku z tym posiadanie nadmiernej ilość włosów na ciele może być spowodowane nadprodukcją niektórych hormonów. Wystąpienie ciemnych i grubych włosów na biuście, grzbiecie dłoni lub w innych miejscach, gdzie zazwyczaj nie powinno ich być u kobiet, może wynikać właśnie z błędnego działania układu hormonalnego.