Zdrowie

10 najczęściej popełnianych błędów w takcie opalania

Ewelina

July 11, 2016, 4:15 p.m.

10 najczęściej popełnianych błędów w takcie opalania

Na zewnątrz jest coraz cieplej i słoneczniej. Kusi nas więc nabranie pięknej, letniej opalenizny. Musimy jednak opalać się mądrze, a nie zawsze nam to wychodzi. Oto 10 najczęściej popełnianych błędów podczas opalania.

Zdjęcie 10 najczęściej popełnianych błędów w takcie opalania #1

Zbyt mała ilość kremu

Aby zapewnić pełną ochronę swojej skórze nakładaj krem z filtrem na wszystkie odsłonięte części ciała przynajmniej 3-4 razy w ciągu dnia. Używaj kremu z UV minimum SPF 30.

Moja karnacja nie potrzebuje silnej ochrony

Niektóre osoby o śniadej karnacji sadzą, że nie potrzebują dodatkowej ochrony w postaci kremu z filtrem. To mit, który już dawno obalili dermatolodzy. Przy śniadej lub oliwkowej skórze również potrzebujesz ochrony.

Używanie przeterminowanego kremu z filtrem

Koniecznie sprawdzaj datę produkcji kosmetyku. Nie używaj kremów, które zostały Ci z poprzedniego sezonu. Nowe kosmetyki trzymaj zaś w zacienionym miejscu.

Opalanie się w najgorszym słońcu

Wszyscy chcemy szybkiego efektu, jeśli chodzi o opaleniznę, dlatego wiele osób opala się między 11 a 15. Są to najgorsze godziny dla naszej skóry, w tym czasie lepiej pozostać w cieniu.

Zdjęcie 10 najczęściej popełnianych błędów w takcie opalania #2

Użyje krem dopiero na plaży

Posmaruj skórę z filtrem UV zanim jeszcze założysz strój kąpielowy i wyjdziesz z domu. Twój krem zdąży się wchłonąć a Twoja skóra będzie chroniona już od pierwszej minuty na słońcu.

Brak okrycia głowy

Wybierając się na plażę nie zawsze zabieramy ze sobą kapelusz lub inne nakrycie głowy. Jednak biorąc ze sobą kapelusz nie tylko dodamy sobie uroku jak również zapewnimy skuteczną ochronę przed udarem cieplnym. Nakrycie głowy ochroni również twoje włosy oraz twarz przed palącym słońcem.

Nie jestem na urlopie, więc nie muszę dbać o skórę

Wiele osób kojarzy ochronę swojej skóry jedynie na urlopie. To bardzo duży błąd. W dużych aglomeracjach miejskich słońce jest jeszcze większe i może dopaść Cię nawet w cieniu.

Oszczędzam krem, bo nie mam go za dużo

Zostało Ci mało kremu, dlatego pomijasz niektóre partie ciała? Nie rób tego! Nakładaj krem na całe ciało, dłonie, stopy oraz twarz. Przecież Twoje zdrowie jest bezcenne!

Po co chronić włosy przed słońcem, nic im nie będzie

Słońce sprawia, że włosy tracą swój blask, stają się kruche, przesuszone i zaczynają się łamać. Przed wyjazdem na wakacje zakup odpowiednie kosmetyki z filtrem UV takie jak szampon, maskę oraz mgiełkę do włosów. Wychodząc na plażę zabieraj ze sobą mgiełkę do włosów zaś po powrocie zastosuj maskę regenerującą.

Brak konsultacji z lekarzem w przypadku przyjmowania leków

Skutki stosowania medykamentów i zbyt długiego opalania mogą być tragiczne, dlatego jeśli systematycznie przyjmujesz jakiekolwiek leki lepiej sprawdź czy przebywając na słońcu jesteś bezpieczna.