Kolejne potwierdzone przypadki koronawirusa w Polsce

Kolejne potwierdzone przypadki koronawirusa w Polsce

„Potwierdzono kolejny, szósty przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce” - takie informacje przekazał do wiadomości w sobotę minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Zdjęcie Kolejne potwierdzone przypadki koronawirusa w Polsce #1

Na temat kolejnego wykrytego zarażenia wypowiedział się tak: „Otrzymaliśmy informację o pozytywnym wyniku u kolejnego pasażera autobusu, którym jechał pacjent "zero" z Niemiec. W związku z tym mamy kolejnego pacjenta zakażonego koronawirusem z Wuhan. Pacjent obecnie czuje się dobrze”.

Kolejny zarażony

Jak się okazało ta kolejna zarażona osoba będzie hospitalizowana w szpitalu zakaźnym w Ostródzie. Jak wiadomo, w tym szpitalu znajduje się już jedna osoba, u których zdiagnozowano koronawirusa. Jest to 43-letnia kobieta, która podróżowała autokarem z Niemiec z pacjentem "zero" z Cybinki w Lubuskiem. Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki na konferencji prasowej tak wypowiedział się na temat pacjenta „zero”: „Pacjent był wcześniej poddany kwarantannie domowej. W sobotę wynik okazał się pozytywny. Mężczyzna został skierowany do szpitala w Ostródzie. Sprawdzane są osoby, które miały kontakt z pacjentem, u którego potwierdzono zakażenie”. Na tej konferencji ogłoszono również, że mężczyzna ten nie jest Polakiem.Koronawirus w Polsce -początki

Jak wszyscy wiedzą w środę potwierdzono, że w Polsce odnotowano pierwszy przypadek koronowirusa. Osoba, u której go wykryto przebywa w szpitalu w Zielonej Górze. Najprawdopodobniej zaraził się on nim w Niemczech, z skąd wracał autokarem do Polski. Pacjent ten jest mieszkańcem Cybinki, miejscowości w województwie lubuskim. Jednak jak dziś wiadomo jego stan jest dobry i się poprawia.

Kolejne przypadki w Polsce

W piątek natomiast zdiagnozowano ten wirus u kolejnych czterech osób. Dwoje z nich wróciło z Włoch i obecnie przebywają w szpitalu w Szczecinie. Trzecim pacjentem jest osoba, która wróciła z Wielkiej Brytanii i obecnie jest hospitalizowana we Wrocławiu. Czwartą zakażona osobą jest pacjentka, która wracała tym samym autokarem co pacjent z Cybinki. Jak się okazało u jeszcze jednej osoby podróżującej autokarem z Niemiec wykryto koronawirusa. Chory ten również został przydzielony do szpitala w Ostródzie.

Stan zdrowia zakażonych

Minister zdrowia na sobotniej konferencji powiedział, że wszystkie osoby u których wykryto koronawirusa czują się względnie dobrze oraz nie występuje u nich zagrożenie życia. Minister Szumowski powiedział również, że „ważne jest, by być odpowiedzialnym podczas kwarantanny domowej. Proszę nie narażać innych na ryzyko. Łamanie kwarantanny może podlegać pod Kodeks karny”.

Katarzyna

true

Polecane