Owsiak złożył pozew przeciwko TVP! Oświadczenie na konferencji

Owsiak złożył pozew przeciwko TVP! Oświadczenie na konferencji

Po raz kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł do historii. 2020 jest kolejnym rokiem, w którym zebrano rekordową sumę pieniędzy. W tle ogromnej ilości zebranych pieniędzy, koncertów i zadowolenia wszystkich uczestników kryje się jednak konflikt. Jurek Owsiak składa pozew przeciwko stacji TVP.

Na konferencji prasowej mającej miejsce po finale WOŚP, Jurek Owsiak zapowiedział, że złożył pozew przeciwko stacji TVP. Rok temu stacja stworzyła bowiem prześmiewczą animację, która przedstawiała Jurka Owsiaka jako złodzieja, kradnącego pieniądze z puszek Wielkiej Orkiestry. Satyryczna animacja okazała się jednak podstawą do założenia sprawy w sądzie.

- Przypominacie sobie państwo mnie z plasteliny kradnącego pieniądze? Właśnie sprawę podaliśmy do sądu – powiedział Owsiak na konferencji WOŚP.

Jurek Owsiak podsumował również tragiczną kondycję polskie służby zdrowia. Na konferencji nie krył żalu i krytyki:

- Powinniśmy odbyć debatę narodową, to wy zawiadujecie naszymi pieniędzmi i naszymi podatkami. I to państwo powinniście natychmiast rozmawiać z nami, z narodem na temat zapaści służby zdrowia. Brakuje 60 tys. lekarzy, brakuje 100 tys. personelu medycznego. Tego się nie załatwi w ciągu sekundy, to zapaść systemowa - powiedział.Owsiak podziękował całej ekipie, zarówno w Polsce jak i na całym świecie. Zapowiedział, że ostateczna kwota zebrana przez Wielką Orkiestrę Świątecznej pomocy podana zostanie 8 marca. Wciąż trwają bowiem licytacje przedmiotów przekazanych Orkiestrze.

- Kiedy zamykaliśmy finał, mogliśmy powiedzieć, że deklarowana suma to 115 mln 362 tysiące. W tym momencie na koncie mamy 15 mln 461 tysiące złotych. 8 marca rozliczymy cały finał, teraz trwa liczenie pieniędzy - powiedział na konferencji Owsiak.

Agnieszka

Polecane