Rusin pozywa TVP! Gwiazdy komentują kontrowersyjny materiał

Rusin pozywa TVP! Gwiazdy komentują kontrowersyjny materiał

Kilka dni temu media obiegła informacja o wpisie Kingi Rusin na Instagramie. Dziennikarka opisała na swoim profilu imprezę w gronie największych gwiazd na świecie, która odbyła się po rozdaniu Oscarów. TVP zareagowała i przygotowała nieprzychylny materiał, za który dziennikarka chce pozwać stację.

View this post on Instagram

Dla wciąż pytających, poniżej obiecane odpowiedzi ws. mojej relacji z imprezy w LA (w kwestii zdjęcia odsyłam do wczorajszego postu) Czy dziennikarz ma prawo zrobić relację z zamkniętej imprezy? Tak, i co więcej, tego od dziennikarza oczekują jego czytelnicy. Nie powinno sie natomiast zdradzać żadnych wrażliwych informacji (tym zajmują się brukowce), a relacja musi się mieścić w granicach prawa (tak jak moja). Zdarza się, w wyjątkowych przypadkach, że goście proszeni są o podpisanie dokumentu o poufności. W tym wypadku nie było takich dokumentów. Czy jakiś inny dziennikarz podzielił się, podobnie jak Pani, wrażeniami z tej imprezy i zrobił insiderską mini relację? Tak, słynny Trevor Noah w swoim talk show opowiedział wielomilionowej publiczności o swoich przeżyciach z dwóch zamkniętych imprez pooskarowych, w tym tej u Beyonce i Jaya Z. Zobaczcie na youtube jego rozentuzjazmowaną relację o tym kogo spotkał i co kto robił na parkiecie (link w moim bio i na instastory). Uznał, że to była najbardziej niesamowita impreza w jego życiu. Czy była Pani w LA prywatnie czy jako dziennikarz? Dziennikarze są zawsze dziennikarzami. Mogą zrobić materiał w każdej chwili. Ja pojechałam do LA porozmawiać z ciekawymi ludźmi, ale też zrobić kilka relacji DO SWOICH MEDIÓW SPOŁECZNOŚCIOWYCH z tego, co się dzieje wokół Oskarów czyli z zadaniem dziennikarskim. Dlaczego post zniknął z Pani instagrama? Tak jak pisałam, w ciągu 24 godzin od publikacji, do mojego posta zalinkowały setki mediów z całego świata. Zaczęłam otrzymawać dziesiątki próśb o wywiady. Jednocześnie zaczęłam dostawać mnóstwo obrzydliwych, hejterskich wiadomości z Polski. Postanowiłam zarchiwizować post, bo po ludzku miałam dosyć. Media zagraniczne w dużym stopniu zrozumiały przesłanie, za to hejterzy zaatakowali jeszcze mocniej. Czy przywróci Pani post? Być może. Natomiast z jego treścią można zapoznać się teraz bez problemu, na stronach różnorakich mediów. Czy media światowe dalej interesują się Panią w związku z relacją i zdjęciem z Adele? Dostaję zaproszenia od różnych zagranicznych mediów, w tym programów telewizyjnych. Wczoraj napisał do mnie np. niemiecki RTL, a ciut wcześniej amerykańska stacja NBC.

A post shared by Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin) on

Przypomnijmy, że Kinga Rusin opisała na Instagramie zamkniętą imprezę po rozdaniu Oscarów 2020, która odbyła się z udziałem między innymi Beyonce, Jay-Z, Adele, i wielu innych gwiazd. Wpis, jak i zdjęcie z Adele usunęła. W sieci pojawiło się mnóstwo komentarzy dotyczącej tej sytuacji. Również TVP nie przemilczała tematu.

W niedzielnym wydaniu “Wiadomości” wypuszczono prześmiewczy materiał na temat Kingi Rusin i jej wpisu. Lektor odczytał wpis dziennikarki udając kobiecy głos. Materiał został przygotowany przez Macieja Sawickiego. Kinga Rusin zapowiedziała, że złoży w związku z tym pozew:

“Pozwy zostaną skierowane nie tylko przeciwko TVP, ale i osobom, które ten szkalujący materiał przygotowały. A odszkodowanie przeznaczę w całości na potrzeby polskiej onkologii!” - napisała Kinga Rusin na swoim Instagramie.

View this post on Instagram

Do TVP, po wczorajszym materiale o mnie w Wiadomościach: wy żałosne, kłamliwe kreatury! 2 miliardy zamiast na onkologię na taką bzdurną, tępą propagandę!? I to w takim dennym wykonaniu! Jak zwykle, same kłamstwa, manipulacje i szczucie! Zaczynając od chamskiego komentarza o „pseudo-elitach gardzących Polakami”, poprzez pseudo aktorstwo lektora, podkładającego rzekomo mój głos i sugestie o nietrzeźwości, a na wyssanych z palca „faktach” kończąc. Poniżej kilka przykładów. Nie jest prawdą, że, jak podaliście, mój wpis wywołał falę oburzenia na świecie! Opublikowanie zdjęcia z Adele (które, notabene, ona sama wybrała spośród kilku), zrobionego poza miejscem zabawy, media na całym świecie uznały za news i za sukces, ponieważ było to pierwsze korzystne zdjęcie „odchudzonej” Adele, do którego na dodatek pozowała, a nie zostało zrobione z ukrycia. Nie jest prawdą, jak sugerujecie, że post z relacją z imprezy naruszał czyjeś prawo do prywatności! Relacja nie ujawniała intymnych szczegółów relacji osobistych oraz zasłyszanych informacji prywatnych. Relacja jest głównie opisem moich przeżyć osobistych, a nie cudzych. Nie jest prawdą, jak twierdzicie, że Chrissy Teigen skomentowała mój wpis czy zwracała się do mnie!  Nie zwracała się do żadnego z dziennikarzy. Nie jest prawdą, jak podajecie, że wszystkie stacje pisały o mnie jako o rosyjskiej dziennikarce! Zrobiły tak tylko 2 portale spośród kilkuset i szybko zmieniły opisy. Na wspaniałą imprezę chciało się dostać wielu dziennikarzy by cokolwiek z niej zrelacjonować. W swoim poście oddałam klimat imprezy naszpikowanej gwiazdami (bez prywatnych szczegółów). W telewizji amerykańskiej świetnie zrobił to Trevor Noah, w swoim słynnym talk show, opisując własne przygody z imprezy (i podobnie jak ja określił to przeżycie jako surrealistyczne) Manipulujecie również wypowiedziami innych osób występujących w materiale. Jedna z nich przyznała to dziś i wskazała, że w wyniku tego powstało „coś obrzydliwego” Pozwy zostaną skierowane nie tylko przeciwko TVP, ale i osobom, które ten szkalujący materiał przygotowały. A odszkodowanie przeznaczę w całości na potrzeby polskiej onkologii!

A post shared by Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin) on

Gwiazdy komentują niegodne zachowanie TVP. Michał Piróg odniósł się do całej sytuacji na swoim Instagramie:

"Po ostatnim materiale w TVP, który był atakiem na m.in. Kingę Rusin, Borysa Szyca, całą grupę ludzi o odmiennych poglądach do tych reprezentowanych przez obecny rząd, stację TVN. Mogę powiedzieć tylko jedno. TVP udowodniło, że dno jest znacznie niże, niż mogło się wydawać. Skandalem jest, jak bezpardonowo rząd steruje mediami. Ta prymitywna szopka odbywa się za nasze pieniądze, drodzy państwo i to nie tylko w telewizji #TVPodziekujeNieOgladam #wstyd" - napisał na Instagramie.
Agnieszka

Polecane