Wrzuć kulkę z folii aluminiowej do pralki! Pokochasz ten trik!

Wrzuć kulkę z folii aluminiowej do pralki! Pokochasz ten trik!

Używasz folii aluminiowej? Zawijasz nią drugie śniadanie, gdy idziesz do pracy i na tym koniec? Skoro już ją masz, dowiedz się, do czego jeszcze może Ci się przydać. Po wrzuceniu jej do bębna z praniem nie poprzestaniesz na pakowaniu kanapek.

Zdjęcie Wrzuć kulkę z folii aluminiowej do pralki! Pokochasz ten trik! #1

Folię aluminiową ma w swoim domu prawie każdy z nas. Zawijamy w nią jedzenie, przykrywamy marynujące się mięso, wykładamy formy. Rzadko, kiedy mamy więcej pomysłów na jej wykorzystanie. O sprytnych domowych sposobach z jej udziałem wie niewiele osób. Dlatego dzisiaj podrzucimy wam jeden z nich.

Kulki z folii

Z folii aluminiowej uformuj kilka niewielkich kulek. Wystarczą 2-4, wielkości nieco mniejszej niż twoja pięść. Nie wahaj się i śmiało wrzuć je do bębna swojej pralki.

Zdjęcie Wrzuć kulkę z folii aluminiowej do pralki! Pokochasz ten trik! #2

Co Ci to da?

Może ciężko będzie w to uwierzyć, ale kulki mogą Ci zastąpić płyn do płukania tkanin. Zmiękczą pranie, a dodatkowo zapobiegną jego elektryzowaniu się. Przekonasz się o tym, gdy tylko sama spróbujesz.

Bezpieczeństwo

Nie musisz się obawiać o swoją pralkę. Jest to sposób całkowicie nieinwazyjny i bezpieczny. Śmiało możesz go wykorzystać w klasycznej pralce, ale także w pralko-suszarce. Kulki nie zaszkodzą Twojemu sprzętowi i nie zniszczą ubrań, wręcz przeciwnie. To genialny sposób za niewielkie pieniądze.

Zdjęcie Wrzuć kulkę z folii aluminiowej do pralki! Pokochasz ten trik! #3

Ciekawostka

Zwróć uwagę na to, że nie musisz za każdym razem formować nowych kulek. Możesz śmiało wykorzystać te, które już masz kilkakrotnie. To patent ekonomiczny ponad miarę.

Patrycja

Polecane